کد خبر: 730191 A

در دیدار مدیر و کارکنان اداره آموزش و پرورش شهرستان لنجان از ذوب آهن اصفهان عنوان شد :تأسیس ذوب آهن اصفهان به عنوان یک صنعت ملی در شهرستان لنجان، انصافاً ثمرات مؤثری داشته است

به گزارش ایلنا،‌ در ادامه دیدارهای مسئولین ادارات و سازمان های مختلف از ذوب آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت فولاد کشور ، سه شنبه و چهارشنبه دوم و سوم بهمن ماه ، مدیر و جمعی از کارکنان اداره آموزش و پرورش شهرستان لنجان ، از بخش های مختلف خط تولید ذوب آهن اصفهان بازدید کردند.

علیرضا امیری مدیر روابط عمومی شرکت گفت: آرزوی دیرینه مردم ایران، داشتن صنعت فولاد بود که این مهم با تلاش و کوشش در ذوب آهن اصفهان به ثمر نشست. سال 1344 قرارداد تاسیس این شرکت با شوروی منعقد شد، سال 1346 عملیات ساختمانی آن آغاز گردید و اولین ذوب نیز در تاریخ  23 دی ماه 1350 حاصل شد.

تولید ذوب آهن اصفهان ، شش برابر شده است

وی  ضمن اشاره به اینکه ذوب آن اصفهان 51 سال از تاسیس خود را پشت سر گذاشته است، گفت : فاز اول تولید ذوب آهن قبل از انقلاب حدود 600 هزار تُن بوده است که هم اکنون به سه میلیون و 600 هزار تُن رسیده ، یعنی میزان تولید شش برابر شده است.

علیرضا امیری بیان کرد: فولاد محصول استراتژیکی که صادرات آن ارزش افزوده بالایی برای کشور در پی دارد. برای تولید هر کیلو آهن در این کارخانه به پنج لیتر آب نیاز است که در برابر سایر  محصولات این رقم بسیار پایین است.  

همچنین درجلسه دیگری مجید مرادیان معاون روابط عمومی شرکت در سخنانی گفت: بسیاری از صنایع فولادی کشور از جمله مجتمع فولاد مبارکه، فولاد خراسان و ... با همکاری و یا توسط ذوب آهن اصفهان ساخته شد و به بهره برداری رسید. هم اکنون نیز بسیاری از مدیران و تکنسین های این شرکت در سایر صنایع فولادی کشور منشا اثر هستند.

معاون روابط عمومی ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: این شرکت به عنوان خط اول جبهه صنعت در دوران جنگ با اعزام نیروی انسانی و ساخت قطعات و تجهیزات ، پشتیبانی موثری از جبهه داشت و تعداد 286 شهید را به انقلاب تقدیم نمود که یاد و خاطره همه این عزیزان را گرامی می داریم.

وی در ادامه به مصادیق مسئولیت اجتماعی در شرکت پرداخت و خاطر نشان کرد: ذوب آهن اصفهان علاوه بر خدمات ارزشمند در سطح کشور و منطقه در خصوص ساخت و توسعه صنایع و زیرساخت های صنعتی ، تربیت نیروی انسانی و اشتغال، بزرگترین جنگل دست کاشت کشور را به مساحت 16 هزار و پانصد هکتار دارا می باشد که بخش اعظم آن به صورت دیم است و به آبیاری نیاز ندارد که این مهم در تلطیف هوا بسیار موثر است،در بُعد اشتغال زایی نیز تعداد زیادی از ساکنین شهرستان لنجان بازنشسته این شرکت هستند و یا هم اکنون در این کارخانه مشغول به کار می باشند.

مجید مرادیان گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر ، ذوب آهن اصفهان علاوه بر کاهش قابل توجه مصرف آب، پروژه های موثری در زمینه پساب را عملیاتی نموده و یا در دست اجرا دارد که این موضوع نیز در چار چوب مسئولیت های اجتماعی شرکت قرار می گیرد. وی در پایان ضمن استقبال روابط عمومی این شرکت از استمرار و تحکیم تعامل منطقه ای ، جهت تنویر افکار عمومی خواستار اطلاع رسانی و انتقال صحیح و سازنده دستاوردها و نقش مهم پنجاه ساله ذوب آهن در عرصه های رسانه ای و شبکه های اجتماعی شد.

در ادامه این بازدید ایرج شاهمرادی مدیر اداره آموزش و پرورش زرین شهر ضمن تشکر از کلیه دست اندرکاران این بازدید گفت : افتخار داشتم که دوران کارورزی خودم را در این کارخانه بزرگ گذراندم. بازدید امروز بسیار خوب بود و از نزدیک با توضیحات همکاران در جریان تولیدات کارخانه قرار گرفتیم.

وی افزود : ذوب آهن اصفهان پیشرفت های بسیار خوبی در زمینه تولیدات جدید و پروژه های زیست محیطی داشته است که نیاز است اطلاع رسانی بیشتری در این خصوص به ویژه در سطح شهرستان صورت گیرد.

 مدیر اداره آموزش و پرورش زرین شهر تصریح کرد : در زمینه های فرهنگی،ورزشی و هنری تعاملات خوبی با روابط عمومی ذوب آهن داشتیم. به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نیز برنامه هایی را در دست اقدام داریم. پیشنهاد دارم با توجه به اینکه اکثر ساکنان شهرستان لنجان در ذوب آهن شاغل هستند،دانش آموزان بازدید هایی را از بخش های مختلف کارخانه داشته باشند تا از نزدیک با محل کار پدران خود آشنا شوند.

ایرج شاهمرادی خاطر نشان کرد : واقع شدن صنعت در هر نقطه از کشور با تاثیرات فراوانی همراه است که  اولین بحث مورد توجه مردم در این خصوص آلایندگی صنایع است، این نکته در ذوب آهن اصفهان با اجرای پروژه های زیست محیطی موثر  ، کنترل شده است.

وی خاطر نشان کرد: تأسیس ذوب آهن اصفهان نیز به عنوان یک صنعت ملی در شهرستان لنجان انصافاً تاثیرات موثری داشته است که مهمترین برکت آن اشتغالزایی برای مردم این منطقه و همچنین سایر نقاط می باشد. انشاالله در آینده نیز به نحوی برنامه ریزی شود که در استخدام های این کارخانه نیروهای بومی شهرستان در اولویت قرار گیرند.

 

آموزش و پرورش شهرستان اشتغال اصفهان ذوب آهن صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر