کد خبر: 718210 A

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: ثبت سفارش واردات مواد اولیه ، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید تا سقف 300میلیون دلار به صورت بدون انتقال ارز تا پایان سال 98 مجاز است.

به گزارش ایلنا به نقل از شاتا، فرشاد مقیمی با اعلام ‌این خبر‌گفت: هیات وزیران این تصمیم را به منظور تسهیل فرآیند تولید و به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن وتجارت و استناد اصل 138 قانون اساسی مصوب کرد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: به موجب این مصوبه ، واردات مواد اولیه اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید با تایید وزارت صمت و اعلام منشا ارز به بانک مرکزی تا سقف مشخص شده ، جهت ترخیص کالا مجاز است.

مقیمی اظهار امیدواری کرد: با ابلاغ این مصوبه صاحبان صنایع برای تامین قطعات و مواد اولیه ضروری خود با دغدغه کمتری می توانند اقدام به واردات مواد اولیه کنند.

وی این مصوبه را در راستای کاهش بروکراسی اداری و تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز صنعت برشمرد و خاطرنشان‌کرد: مصوبه هیات دولت برای همه صنعتگران قابل اجرا بوده و واحدهای تولیدی می توانند با تایید وزارت صمت اقدام به واردات مواد مورد نیاز تولید کنند.

ارز بانک مرکزی دلار واردات وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر