کد خبر: 709025 A

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا قبل از انقلاب وارد کننده عمده محصولات کشاورزی بودیم و برای 36 میلیون جمعیت تنها 25 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شد اما امروز با حدود 80 میلیون نفر جمعیت بیش از 120 میلیون تن تولید محصولات کشاورزی داریم.

به گزارش ایلنا، پیمان فلسفی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به پیشرفت های انجام شده طی چهار دهه از انقلاب اسلامی اظهار داشت: با مدیریت جهادی شاهد تحولات زیادی در بخش‌های مختلف کشاورزی از جمله تولید محصولات زراعی، باغی، منابع طبیعی، امور اراضی و آبخیزداری و تحقیقات و ترویج کشاورزی بوده‌ایم. تا قبل از انقلاب وارد کننده عمده محصولات کشاورزی بودیم و برای 36 میلیون جمعیت تنها 25 میلیون تن محصولات کشاورزی تولید می‌شد اما امروز با حدود 80 میلیون نفر جمعیت بیش از 120 میلیون تن تولید محصولات کشاورزی داریم.  

وی با اشاره به اینکه افزایش تولید به دلیل افزایش عملکرد در واحد سطح اتفاق افتاده تصریح کرد: افزایش سطح درآمد کشاورزان و اجرای قانون خرید تضمینی، همچنین انجام بیش از 90 هزار طرح تحقیقاتی در حوزه کشاورزی، ایجاد 1300 مرکز خدماتی کشاورزی و 1200 تعاونی تولیدی بعد از انقلاب شکل گرفته است.

وی افزود: در شرایطی که دنیا شرایطی را به کشور ما تحمیل می‌کند هیچ راه دیگری به جز گسترش و مدیریت جهادی برای کارهای اجرایی کشور نداریم و امروز بیش از 16هزار اردوی جهادی در کشور فعالند اما در این راستا ما نیاز به یک آمایش سرزمینی داریم تا بتوانیم در راستای رفع مشکلات و محرومیت ها حرکت کنیم.

فلسفی بر پایی نمایشگاه مدیریت جهادی و دومین نمایشگاه بین المللی صنایع تبدیلی را در جشن 40 سالگی انقلاب را زمینه ساز خوبی برای ارائه دست آوردهای انقلاب طی چهار دهه گذشته دانست و افزود: در جهاد سازندگی سابق کارگاه های کوچک و صنایع تبدیلی روستایی سبب تحول در روستاها شده بود که می‌تواند الگویی برای  توسعه صنایع تبدیلی کشور باشد که هم کاهش قیمت تمام شده و هم اشتغالزایی را در پی دارد. به همین دلیل حضور سازمانها، نهادهای کشاورزی سراسر ایران در نمایشگاه دستاوردهای مدیران جهادی نقش بسیار موثری در بیان مواضع انقلاب در ابعاد اقتصادی دارد.

گفتنی است؛ نمایشگاه دستاوردهای مدیران جهادی کشور و دومین نمایشگاه بین المللی صنایع تبدیلی، فناوری های پیشرفته غذایی و صادرات کشاورزی از هفتم تا نهم بهمن ماه با حمایت وزارت جهاد کشاورزی و نهادهای جهادی در مصلای امام خمینی برگزار می‌شود.  وزارت جهاد کشاورزی، نهادها و شرکت‌های مستقل می‌توانند جهت شرکت در این نمایشگاه و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 9- 22893008-021 تماس گیرند.

انقلاب بخش کشاورزی درآمد وزارت جهاد کشاورزی ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر