کد خبر: 676751 A

مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت خبرداد:

مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از تشکیل 1172 فقره پرونده تخلف در زمینه گرانفروشی روغن نباتی طی 6ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد و گفت: این تخلفات به ارزش بالغ بر 100 میلیارد ریال بوده و تمامی این پرونده‌ها جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

به گزارش ایلنا از شاتا ، موحد نژاد در ادامه با اشاره به اجرای گشت مشترک بازرسان سازمان های صمت استان ها با همراهی نمایندگان اداره کل تعزیرات حکومتی استان ها در طرح نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی روغن نباتی افزود: اطلاع از چگونگی روند اعمال نظارت و بازرسی در سطح بازار و کنترل زنجیره تولید تا عرضه اقلام ضروری و اولویت دار در سبد مصرف کالای خانوار به منظور شناسایی موانع ، مشکلات و امکان برنامه ریزی مناسب برای رفع معضلات در بخش تأمین یا عرضه مطلوب کالا از سوی مراجع ذی‌ربط امری ضروری به شمار می‌رود .

وی افزود: در همین راستا و با توجه به اهمیت روغن نباتی به عنوان یک محصول اصلی در سبد مصرف کالای خانوار و براساس اخبار و گزارشات منتشرشده در خصوص رخداد تخلف گران‌فروشی در سطح عرضه، بازرسان سازمان های صمت با همراهی نمایندگان اداره کل تعزیرات حکومتی از واحدهای صنفی مستقر در منطقه انبار نفت ، بازرسی به‌عمل آوردند که در همین زمینه چندین پرونده تخلف گرانفروشی برای واحدهای متخلف تشکیل شد.

مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از ترویج گرانفروشی و هرگونه افزایش قیمت به بهانه کمبود این محصول در سطح بازار، مراتب طی بخشنامه های متعدد به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها و اتاق اصناف ایران منعکس شد تا با متخلفین که اقدام به عرضه این محصول با تاریخ تولید قبل از افزایش قیمت به نرخ‌های جدید و افزایشی می‌کنند و بعضاً قیمت مصرف کننده را نیز از روی کالا حذف و یا مخدوش کرده‌اند براساس قوانین و مقررات برخورد شود.

بازرسی از بیش از 50هزار واحد تولیدی و توزیعی روغن نباتی

موحدنژاد با اشاره به آمار بازرسی های انجام شده از واحدهای تولیدی و توزیعی روغن نباتی درسطح شهر، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 52138 مورد بازرسی انجام شده است.

وی در ادامه به تشکیل یک هزار و 172 مورد پرونده تخلف در زمینه گرانفروشی و احتکار توسط واحدهای مذکور اشاره کرد و افزود: ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده بیش از 100 میلیارد ریال ارزیابی و جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی منعکس شده است.

مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت در پایان تصریح کرد: با عنایت به تمهیدات اندیشیده شده در راستای اجرای سیاست‌های ساماندهی، تنظیم و نظارت و ایجاد تعادل پایدار قیمت و جلوگیری از اخلال در سیستم عرضه و تقاضا تلفن ۱۲۴ سازمان حمایت و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها آماده دریافت گزارشات مردمی است.

سایپا تحریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر