کد خبر: 672156 A

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در یادواره شهدای سایپا:

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یادواره شهدای شرکت سایپا با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، معاونین، مدیران، روسا، کارکنان، بسیجیان شاغل و خانواده های معظم شهدای شرکت سایپا دوشنبه برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از سایپانیوز، سردار محمدرضا نقدی با بیان اینکه در موضوع خودکفایی باید از فرهنگ دفاع مقدس درس بگیریم، گفت: دفاع مقدس درخشان ترین حماسه و رشادت ملت ایران است که باید الگوی همه ما در شرایط فعلی قرار گیرد.

نقدی به تحریم های تسلیحاتی در زمان دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: تحریم های تسلیحاتی و نظامی در زمان دفاع مقدس باعث شد تا به خودکفایی در صنایع دفاعی دست یابیم و اصلی ترین راهکار خودکفایی در صنایع دفاعی کشور، خودباوری و اعتماد به نفس است.

وی با اشاره به اینکه امروزه در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم، خاطرنشان کرد: باید همانند دوران دفاع مقدس با اتکاء به توانمندی های داخلی و خودباوری تلاش کنیم که در صنایع دیگر از جمله صنعت خودرو به خودکفایی برسیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروزه در بسیاری از صنایع دفاعی از جمله صنعت موشکی، سامانه های پدافند هوایی، ناو هواپیمابر، زیردریایی و ساخت پهباد به خودکفایی رسیده ایم و این عظمت در سایه خودباوری و اعتماد به نفس حاصل شده است.

نقدی افزود: علی رغم همه تهدیدها بر علیه کشورمان هزینه های دفاعی ما از هزینه های دفاعی کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس بسیار کمتر بوده و جزو کم هزینه ترین بخش های کشور است و اطلاعات دقیق این هزینه ها در سازمان برنامه و بودجه قابل رصد و بررسی است.

وی پیشرفت های کشور در صنایع دفاعی را نتیجه عشق، ایمان، استقامت و پیروی از فرهنگ شهادت و شهدای گرانقدر دانست و تصریح کرد: باید همانگونه که در صنایع دفاعی تهدیدها را به فرصت تبدیل کردیم در صنایع دیگر از جمله صنعت خودرو نیز با خودباوری و اعتماد به نفس تهدید تحریم های ظالمانه دشمنان را به فرصت تبدیل کنیم تا به خودکفایی در این صنعت نائل شویم.

نقدی گفت: یکی از رموز موفقیت و خودکفایی در صنعت خودرو تعامل و ارتباط نزدیک با دانشگاه های کشور است که باید به صورت جدی این تعامل دوسویه برقرار شود تا در این صنعت خودکفا شویم.

وی افزود: تولید در کشور در حال حاضر اقتصادی نیست که باید تلاش کنیم تا نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید سوق داده شود و با مشارکت مردم از طریق سرمایه گذاری در بخش تولید بتوانیم به خودکفایی در صنعت خودرو و صنایع دیگر برسیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: باید در اقتصاد و صنعت داخلی به بهره وری برسیم تا توجه به این حوزه ها بیشتر شود.

 

سایپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر