کد خبر: 565882 A

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از شهرک صنعتی سرپلذهاب بازدید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی کرمانشاه،  صادق نجفی در ادامه بررسی وضعیت مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از شهرک‌ صنعتی  سرپل‌ذهاب بازدید و از نزدیک با صاحبان صنایع این شهرک به گفتگو نشست.

  نجفی در دیدار با صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک صنعتی  ، بیان داشت: پیرو بازدید وزیر محترم صنعت معدن و تجارت امروز آمده ایم که مشکلات شما را از نزدیک بشنویم و هرچه سریعتر رونق و اقتصاد را به منطقه بازگردانیم.

وی با اشاره به اینکه رییس جمهور و معاون اول رییس جمهور و هیات دولت در سفرهایی که به کرمانشاه داشتند مصوبات خوبی تصویب شد که پیگیر آنها هستیم اما سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران نیز در راستای کمک به واحد‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی خدماتی ارائه خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تصریح کرد: طبق زمانبندی ظرف ۱۵ روز آینده تمامی خواسته ها و مشکلات احصاء و در دستور کار قرار می گیرد.

وی بیان داشت:باید شرایط ۵۱ واحد مستقر بررسی شود و اولویت در پرداخت تسهیلات  با واحد‌هایی است که بازار دارند و قبل از این حادثه نیز فعال بوده‌اند.

نجفی اظهارداشت: با هماهنگی سازمانهای تامین اجتماعی، مالیات و بانکها مقرر شده است که کمکهای خوبی به صنایع انجام شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه نیز در این بازدید اظهارداشت: درشهرک صنعتی سرپل‌ذهاب در جهت ترمیم و بازسازی زیر ساخت های شهرک اقدامات خوبی انجام شده و مشکل آب و فاضلاب، برق ، گاز و مخابرات شهرک مرتفع شده است .

 بیژن کردستانی گفت: برای واحد‌های مستقر مهلت سه ساله برای باز پرداخت اقساط معوق زمین، بخشودگی جرائم دیرکرد اقساط معوق زمین  نظر گرفته شده است و واحد‌های آسیب دیده برای دریافت تسهیلات به  سازمان صنعت معدن تجارت معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه طرح موضوع اولویت راه اندازی مجدد واحد تولید مصالح ساختمانی در جلسات مدیریت بحران استان و شهرستان در جهت تامین مصالح و تجهیزات مورد نیاز برای باز سازی شهرستان مورد توجه بوده است بیان داشت: یکی دیگر اقدامات انجام شده تامین امنیت شهرک طی بیست روز گذشته در جهت جلوگیری از سرقت اموال صاحبان صنایع در این شهرک بوده است .

کردستانی خاطرنشان کرد: که در شهرک صنعتی سرپل‌ذهاب ۵۱ طرح و واحد صنعتی دارای مستحدسات و ماشین آلات آسیب دیده اند که مشتمل بر ۲۹ واحد و ۳۲ طرح می باشند.

 

ایران تجارت صنایع کوچک مشکلات وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر