کد خبر: 561658 A

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: حضور هیأت‌های خارجی در استان با ایجاد سرمایه‌گذاری مشترک ضمن ارزآوری و سرمایه‌گذاری خارجی در کشور، به اشتغال و صادرات سروسامان می‌دهد.

به گزارش ایلنا، علی پرزحمت در دیدار با رایزن بازرگانی سفارت ترکیه در ایران و هیأت همراه تصریح کرد: آمادگی داریم تا در صورت قطعی شدن سرمایه‌گذاری ترک‌ها در استان قزوین، ضمانت‌های لازم را از طریق دولت و وزارت امور اقتصاد و دارایی در اختیار طرف ترک‌ها قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه سیاست دولت جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور به منظور ایجاد اشتغال است، بیان کرد: این هیأت‌ها به استان قزوین سفر می‌کنند تا ما بتوانیم با سرمایه‌گذاری مشترک ضمن جذب ارزآوری و سرمایه‌گذاری خارجی در کشور، به اشتغال و صادرات سروسامان داده تا رونق ایجاد شود.
پرزحمت افزود: جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ایجاد اشتغال برای افراد تحصیلکرده و بیکار یکی از دغدغه‌های استان است که امیدواریم بتوانیم با سرمایه‌گذاری خارجی و صادرات، زمینه حضور خود را در بازارهای جهانی فراهم کنیم.

آمادگی سرمایه‌گذاران ترک برای حضور در صنایع قزوین
همچنین رایزن بازرگانی سفارت ترکیه در ایران در این دیدار گفت: سرمایه‌گذاران ترک بسیار راغب هستند که در صنایع استان قزوین سرمایه‌گذاری مشترک کنند و این دیدار به منظور تسهیل در راه سرمایه‌گذاری ترک‌ها در قزوین انجام شد.
جنگیز گورسل استان قزوین را استانی صنعتی و مهم دانست و افزود: این استان در مسیر ترانزیت قرار دارد که خود از مزیت‌های مهم در مقوله حضور بازرگانان ترک و غیره است.
وی تصریح کرد: با پیگیری‌های بخش دولتی و حاکمیتی می‌طلبد مسیر سرمایه‌گذاری مشترک در ایران تسهیل یابد و استان قزوین، استانی صنعتی بوده و شرایط برای سرمایه‌گذاری مهیا است که می‌طلبد در این زمینه مسیرها هموار شود.
رایزن بازرگانی سفارت ترکیه در ایران به برگزاری سمینارهای یک روزه در استان قزوین و در کشور ترکیه اشاره و خاطرنشان کرد: به منظور آشنایی با ظرفیت‌های موجود در صنایع استان، آشنایی تجار و بازرگانان ترکیه‌ای در آینده می‌توان زمینه را برای سرمایه‌گذاری مشترک و مؤثر فراهم کرد.

اشتغال سازمان صنعت معدن و تجارت استان سرمایه سرمایه گذاران سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر