کد خبر: 518827 A

با امضای تفاهمنامه 800 میلیارد تومانی برای محرومیت‌زدایی و توسعه استان سیستان و بلوچستان، حجم سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این استان به 1000 میلیارد تومان می رسد. این تفاهمنامه را محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و علی‌اوسط هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان پیش از ظهر امروز امضا کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی بنیاد برکت از زاهدان، بر اساس این تفاهمنامه، ستاد اجرایی برای اجرای طرح‌های توانمندسازی اقتصادی و اشتغالزایی در مناطق محروم استان سرمایه‌گذاری خواهد کرد. بر همین اساس 8000 فرصت شغلی در استان کم‌برخوردار سیستان و بلوچستان ایجاد خواهد شد. بخشی از مبلغ تفاهمنامه هم برای ساخت و تکمیل طرح‌های زیربنایی نظیر مساجد، مدارس، مراکز بهداشت و غیره صرف خواهد شد. اعطای تسهیلات ارزان به کارآفرینان، حمایت از زوج‌های نابارور و کمک به درمان آنها، اعطای وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج، درمان و تعمیرات مسکن به مردم مناطق محروم استان از دیگر مفاد این تفاهمنامه است.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد برکت پیش از این نیز نزدیک به 200 میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی و ساخت پروژه‌های زیربنایی استان سیستان و بلوچستان سرمایه‌گذاری کرده‌اند. از جمله پروژه‌های در دست ساخت بنیاد برکت در این استان، 88 مرکز جامع سلامت است که امروز 16 باب از آن به بهره برداری می‌رسد.

استان سیستان و بلوچستان حضرت امام سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر