کد خبر: 1157083 A

در نشست مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) و مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ظرفیت‌ها و بسترهای این هلدینگ بزرگ برای توسعه صادرات محصولات، ارزیابی و بررسی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از  مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل شستا در ابتدای این نشست گفت: با یک ریل‌گذاری مشخص و هدف‌گذاری دقیق و آماری، باید سهم صادرات ایران در بازار جهانی تقویت شود.

علی رستمی، با بیان اینکه مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ظرفیت و قابلیت گسترده‌ای در زمینه تولید محصولات و افزایش صادرات به کشورهای هدف دارد، افزود: با شناخت کافی از بازارهای هدف، می‌توان این محصولات را با برنامه‌ریزی مناسب و دقیق به این کشورها صادر کرد.

وی به هدف‌گذاری شرکت مس شهید باهنر یکی از شرکت‌های زیر مجموعه شستا اشاره کرد و اظهار داشت: افزایش سهم 30 درصدی این شرکت در بودجه صادراتی پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شستا بر لزوم شناخت بازارهای جدید صادراتی تاکید کرد و افزود: در این راستا، نیازمند شناخت کافی بازارهای جدید در منطقه هستیم و با انجام مطالعات جامع بین‌المللی می‌توان سهم این شرکت‌ها را در بازارهای جدید صادراتی افزایش داد.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حمایت از صادرات افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته در سطح وزارت‌خانه‌ها، این آمادگی اعلام شده که می‌توانیم رایزن‌های بازرگانی در سفارت‌خانه‌های کشور‌های هدف را از مجموعه خانواده رفاه انتخاب کنیم تا به کمک آن‌ها بتوانیم فعالیت بیشتر، عمیق‌تر و دقیق‌تری داشته باشیم.

مدیرعامل شستا بر بهره بردن از دیپلماسی اقتصادی اشاره کرد و افزود: می‌توانیم از سفیران کشورمان در کشورهای دیگر برای دیپلماسی اقتصادی و ایجاد فرصت صادراتی بهره مند شویم.

 وی با اشاره به اینکه باید یک پلتفرم مناسب در خصوص صادرات محصولات شرکت‌های این وزارتخانه  طراحی شود گفت: در این زمینه می‌توان از جدیدترین فناوری‌های نوین استفاده کرد.

رستمی با تاکید بر لزوم مدیریت صادرات در مجموعه‌های شستا با هدف افزایش سطح صادرات،  اظهار داشت: تا قبل از این در مجموعه شستا و هلدینگ‌های وابسته به آن، مدیریت صادرات وجود نداشته است.

مدیرعامل شستا ، با بیان اینکه با هدف توسعه صادرات باید زنجیره تولید داخل را تقویت کرد گفت: با حذف دلالی‌گری و واسطه‌گری، ریسک و خطرپذیری تولید کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/
امور بین الملل بودجه تامین اجتماعی سرمایه گذاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر