کد خبر: 1089466 A

ابوالقاسم شیرازی مطرح کرد:

بدنیال ارسال پیامک اداره مالیات به فعالان صنف پوشاک ،رییس اتحادیه پوشاک با انتشار نامه‌ای خواستار مهلت دو ماهه برای تسلیم اظهارنامه و تقسیط شش ماهه در پرداخت مالیات تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سازمان امور مالیاتی با ارسال پیامکی به فعالان صنف پوشاک اعلام کرده است که باید تا پایان خردادماه اظهارنامه‌های خود را ارائه کنند. 

ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک طی نامه‌ای به قاسم فراهانی رییس اتاق اصناف تهران با تشریح آخرین وضعیت فعالیت این صنف نوشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور صنف بزرگ پوشاک متاسفانه دچار آسیب‌های فراوان نظیر تعطیلی‌های متعدد و طولانی، کاهش ساعات فعالیت، کاهش توان خرید مردم شده است.

همچنین با توجه به عدم برگزای هر گونه مراسم و تجمعات بسیاری از رسته‌های این صنف مجبور به تعطیلی یا کاهش قابل توجه فعالیت صنفی خود شدند و به زعم اغلب کارشناسان و مسئولین صنف پوشاک در حوزه آسیب‌های همه‌گیری کرونا جزو صنوفی بوده که بیشترین آسیب را دیده است.

لیکن با توجه به تعطیلی یک ماهه در سال  1400 و عدم رونق کسب و کار در سال 99، متاسفانه اخیرا سازمان امور مالیاتی کشور به یک باره و در حالی که به قریب به یک ماه از بازگشایی واحدها صنف پوشاک نمی‌گذرد طی پیامکی به همه صنوف پایان خردادماه را به عنوان آخرین مهلت ارائه اظهارنامه اشخاص حقیقی اعلام کرده  است.

این در حالی است که سال گذشته با پیشنهاد سازمان امور  مالیاتی و تثبیت و ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا به جهت رفاه حال مودیان این فرصت قانونی تمدید شده بود.با توجه به محدودیت زمانی تا پایان خردادماه و همچنین عدم ارائه بسته حمایتی بابت تعطیلی یک ماهه اخیر و مشکلات فراوانی مالی اعضا برای پرداخت مالیات واحد صنفی خود به همراه اظهارنامه و نظر به آنکه انتظار می‌رفت امسال نیز همچون سال گذشته تا پایان مردادماه فرصت برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی وجود داشته باشد این اقدام به سازمان محترم امور مالیاتی سبب تشدید نارضایتی و اعتراض گسترده اعضای صنف بزرگ پوشاک به شرایط پیش آمده و انعکاس این نارضایتی به اتحادیه پوشاک تهران شده است به طوری که بیم آن می‌رود به علت عدم توانایی و یاس و ناامیدی از این وظیفه قانونی باز بماند.

لذا با عنایت به شرایط حساس کنونی و ضرورت حضور پررنگ ملت شریف در انتخابات پیش رو از آن مقام محترم تقاضامند است همچون سال گذشته برای صنف پوشاک با تاخیر دو ماهه در تسلیم اظهارنامه و تقسیط شش ماهه در پرداخت مالیات در سالی که رهبر انقلاب آن را سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری کردند موافقت کنید.

1

2

انتهای پیام/
ابوالقاسم شیرازی اتحادیه پوشاک تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر