کد خبر: 1080763 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد :

محسن یوسفی مدیر مجتمع قنادی شکربانو می گوید:گسترش بیماری کرونا در دو سال گذشته بر روی همه صنوف از جمله صنف قنادی تاثیر مستقیم گذاشته است و درآمدها کاهش پیدا کرده لذا اداره مالیات نیز باید به کارفرمایان و فعالان اقتصادی تسهیلاتی ارائه کند

محسن یوسفی مدیر مجتمع قنادی شکربانو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به وضعیت فعالیت خود گفت: ما هم اکنون 55 نفر پرسنل داریم که 30 نفر مستقیم و 25 نفر غیرمستقیم کار می‌کنند ولی ما در تولید مشکلاتی همچون تهیه مواد اولیه مانند روغن، شکر را داریم.

وی ادامه داد: به رغم آنکه اتحادیه تلاش خود را می‌کند تا مواد مورد نیاز ما را تامین کند ولی با این حال مشکل بزرگ ما این است که به ما اعلام می‌شود روغن وجود ندارد اما در بازار آزاد شما هر میزان روغن که بخواهید می‌توانید خریداری کنید و این مساله نشان می‌دهد که شکل توزیع اشکال دارد و واسطه‌گری و دلال‌بازی در این مساله نقش پررنگی دارد. از سوی دیگر هر چند قیمت مواد اولیه افزایش پیدا کرده اما ما فقط سالی یک بار می‌توانیم قیمت اجناس خود را افزایش بدهیم و باید بر اساس قیمت مصوب شیرینی‌های خود را بفروشیم.

شکر بانو

وی ادامه داد: در بحث بیمه نیز به محض آنکه ما نیروی جدیدی استخدام می‌کنیم تامین اجتماعی از ما توقع دارد تا حق بیمه او را فوری پرداخت کنیم در حالی که باید فرصتی به کارفرما بدهند تا کارگری که استخدام شده کار خود را انجام بدهد و ما مثلا بعد از چند ماه او را بیمه کنیم همچنین باید تامین اجتماعی خدمات بیشتری را برای حق بیمه‌ای که دریافت می‌کند به ما بدهد.

وی ادامه داد: اگر مشکلات برطرف بشود و فشارها کمتر بشود همه کارفرمایان و تولیدکنندگان می‌توانند کار خود را گسترش بدهند و نیروی بیشتری استخدام کنند خود ما می‌توانیم دو شعبه دیگر در تهران در صورت مهیا بودن شرایط تاسیس کنیم و تا 150 نفر می‌توانیم اشتغال ایجاد کنیم.

وی با تشکر از بهرممند رئیس اتحادیه قنادان در حل مشکلات قنادان و شیرینی فروشی ها  ادامه داد: گسترش بیماری کرونا در دو سال گذشته بر روی همه صنوف از جمله صنف قنادی تاثیر مستقیم گذاشته است و درآمدها کاهش پیدا کرده لذا اداره مالیات نیز باید به کارفرمایان و فعالان اقتصادی تسهیلاتی ارائه کند تا آ‌نها را مشمول بخشودگی قرار بدهد. همچنین بانک‌ها و ادارات دیگر باید به کارفرمایان تسهیلات بانکی با سود پایین ارائه کنند و باید این حمایت‌ها ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت مسئولیت‌های اجتماعی گفت: این واحد در راستای انجام مسولیت های اجتماعی خود با توجه به تناسب توان خود با موسسات خیریه همکاری می کند

وی با اشاره به اهمیت اینترنت گفت: ما فضای اینترنت و بازاریابی مجازی را جدی گرفته‌ایم و  با استفاده از شبکه‌های مجازی سفارش های مشتریان را دریافت می‌کنیم و شیرینی مورد نیازشان را  به صورت رایگان اسال می‌کنیم.

محسن یوسفی مجتمع قنادی شکربانو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر