کد خبر: 1070406 A

با حضور معاون صنایع وزارت صمت؛

در حالی که این روزها متاثر از اخبار و تحولات مثبت سیاسی، زمزمه‌های بازگشت بسیاری از برندهای خارجی در صنایع مختلف کشور به گوش می‌رسد، پنجشنبه به همت صنعتگران و مهندسان داخلی، در همان خطوطی که سال‌های گذشته محصولات برند سامسونگ را در کشور ما تولید می‌کردند، ماشین‌های لباسشویی با برند سام تولید و به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا ،این موفقیت پس از دو سال کار تحقیقاتی و با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و پیمانکاران داخلی حاصل شد و خطوط تولیدی یاد شده با حضور "مهدی صادقی‌نیارکی" معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

این توفیق در حالی به دست آمد که سامسونگ کره جنوبی شریک تجاری شرکت سام از حدود دو سال پیش در پی تشدید تحریم‌های آمریکایی به ناچار بازار کشورمان را ترک کرده بود.

با این حال دست‌اندرکاران این شرکت دست از تلاش برنداشتند و در سخت ترین شرایط تحریمی و چالش های کرونا، پس از راه‌اندازی خطوط تولید تلویزیون با برند سام الکترونیک در همان خطوط تولید تلویزیون های سامسونگ در ایران، اینبار خطوط تولید ماشین لباس‌شویی در پنج مدل و ظرفیت های مختلف را راه‌اندازی کردند. لازم به ذکر است برنامه بعدی این گروه، بهره برداری و راه اندازی خطوط تولید محصولات برودتی و جاروبرقی خواهد بود.

 

انتهای پیام/
سام الکترونیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر