کد خبر: 1037851 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

تصمیمات غیر کارشناسی و غلط و تغییر مدیران باعث شده تا هر روز ما با یک اتفاق جدید در امر تولید روبرو شویم

سید حسین محمودی دبیر اتحادیه صنف تولید کنندگان و فروشندگان لوازم ورزشی تهران با اشاره به اینکه وسعت پوشاک ورزشی در بحث تولید بسیار است گفت: در برخی از محصولات همچون لباس جودو لباسی که ما تولید می کنیم جزو بهترین برندهای دنیاست اما متاسفانه به دلیل مشکلات امکان صادرات وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر ما می خواهیم کالایی را صادر کنیم باید قیمت آن ثابت باشد و قیمت مواد اولیه و ارز ثابت نیست و همین مساله تاثیر گذاشته است و حتی در بحث تهیه مواد اولیه دلالی و واسطه ها وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه یازده ماه ازسال کشور درگیر کرونا است گفت: وقتی میزان تولیدات و فروش کاهش داشته چرا باید قیمت مواد اولیه افزایش پیدا کند. اما امروز حتی با دلار 25 هزار تومانی اگراجازه داده شود که کالای خارجی وارد شود از تولید ایرانی ارزان تر عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تا امروز حدود 80 واحد صنفی تعطیل شدند و حتی تقاضا کردند که جوازشان را باطل کنیم و بقیه و بیشتر واحدهای تولیدی نیز از ابتدای امسال با حداکثر ده درصد توان خود کار می کنند خود من که تولید کننده پوشاک ورزشی هستم یک سال است که تولید نمی کنم و مجبور به تعدیل نیروها شدم

وی با اشاره به مشکلاتی همچون کرونا و نوسانات قیمت ارز دیر یا زود حل می شود گفت: آنچه مهم است ما باید در بحث تولید تفکر و نگاه خود را تغییر بدهیم و به خصوص در قانون گذاری و تصمیم گیری به نگاههای جدید برسیم. و باید کسانی درباره تولید قانونگذاری کنند اطلاعات کافی داشته باشند .

محمودی افزود: تصمیمات غیر کارشناسی و غلط و تغییر مدیران باعث شده تا هر روز ما با یک اتفاق جدید در امر تولید روبرو شویم چرا باید وزیر صنعت در یک دوره ریاست جمهوری چهار بار تغییر کند تصمیم غلط اجرای غلط را به دنبال دارد .

وی ادامه داد: در بحث بیمه ما معافیت داشتیم تا پنج کارگر را با استفاده از معافیت بیمه استخدام کنیم اما این معافیت برداشته شده است .امروز تولید کالا در مبدا که کارخانه یا کارگاه تولیدی گران تمام می شود و باید دولت با کاهش هزینه های انرژی مالیات و بیمه به ارزان شدن تولید کمک کند .

محمودی افزود: صنوف بسیاری همچون مواد شیمیایی ، فلزات رنگین و غیر رنگین ، پلاستیک ، چوب بر روی تولید محصولات ورزشی تاثیر دارد پس وقتی آنها دچار مشکل باشند تولید ما نیز دچار مشکل می شوند.لذا اگر می خواهیم مشکلات حل شود باید صنعت در دست صنعتگر باشد و قوانین با نظر صنعتگران مصوب شود. یعنی اگر دولت بخواهد کاری کند یا باید صفر تا صد صنعت را بپذیرد یا آنکه آن را رها کند .

وی ادامه داد: از ابتدای فروردین امسال و همچنین پاییز چند ماه واحدهای تولیدی به دلیل کرونا تعطیل بودند چرا باید کارگاهی که هیچ فعالیتی نداشته و تولید نداشته حق بیمه و مالیات بدهد. و هیچ تسهیلاتی نیز به ما  داده نشده و وقتی نیز می خواهند تسهیلات بدهند قراردادهایی را اعمال می کنند که امکان پذیر نیست.

محمودی افزود: بسیاری از مشکلاتی که وجود دارد 10 سال پیش نیز وجود داشته و اگر قوانین درست نشود 10 سال دیگر نیز ادامه پیدا خواهد کرد. در حالی که تولید کننده درآمدی ندارند دولت کار خود را می کند و درآمدهای مورد نیازش را از طریق قبض آب و برق و مالیات تامین می کند.
7

 

اتحادیه صنف تولید کنندگان و فروشندگان لوازم ورزشی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر