کد خبر: 1031472 A

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه مطرح کرد؛

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه گفت: بسیاری از بانوان به دلیل بیمه بودن همسرانشان از عضویت در بیمه اجتناب می‌کنند درصورتی که این مورد می‌تواند در اقتصاد و تامین آینده آنها تاثیرگذار باشد.

به گزارش ایلنا، زهره رستمی درگفت‎وگو با خبرنگار ایلنا، درخصوص پوشش بیمه‌ استان کرمانشاه گفت: از زمانی که بخشدار کرمانشاه بودم، همواره سعی داشتیم که افراد به ویژه بانوان را نسبت به بیمه تشویق و ترغیب نماییم و به این ترتیب توانستیم اغلب روستاییان و کشاورزان را در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیمه کنیم و امروز شاهد آن هستیم که بسیاری از این عزیزان بازنسته و مستمری بگیر این صندوق هستند.

وی ادامه داد: درحال حاضر بر روی بیمه زنان کارآفرین، حاشیه نشینان، شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت، روستاییان و عشایر و به ویژه زنان سرپرست خانوار که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند، تمرکز داریم و به این ترتیب کارگزاری ویژه بانوان را از صندوق بیمه اجتماعی اخذ کرده‌ایم تا به طور ویژه بتوانیم به مسئله بیمه و حمایتی بانوان توجه کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه درخصوص ضرورت توجه به بیمه بانوان گفت: کشورهای پیشرفته در پوشش بیمه‌ای پیشرو هستند، اما متاسفانه در کشور ما به مسئله پوشش بیمه به ویژه بیمه بانوان کمتر پرداخته شده است امیدواریم با بیمه‌هایی که در کشور وجود دارد بتوانیم تمام بانوان کشور را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه پشتوانه بیمه‌ای می‌تواند حامی بانوان و خانواده‌ها باشد، تاکید کرد: بسیاری از بانوان به دلیل بیمه بودن همسرانشان از عضویت در بیمه اجتناب می‌کنند درصورتی که این مورد می‌تواند در اقتصاد و تامین آینده آنها تاثیرگذار باشد.

رستمی ادامه داد: باتوجه به آنکه درصد زیادی از حق بیمه این صندوق توسط دولت پرداخت می‌شود این مسئله بسیار می‌تواند کمک کننده بیمه بانوان و خانوارها باشد، اما تنها مشکل فعلی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مسئله بیمه درمانی است که امیدواریم با پیگیری‌هایی که دولت در حال انجام است این مورد درمجلس تصویب و بیمه شدگان این صندوق نیز بتوانند از خدمات درمانی استفاده کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه در پایان کم توجهی به مسائل فرهنگی جامعه و تبلیغات بیمه‌ای را از دلایل اصلی عدم توجه به بیمه بانوان و خانواده دانست و گفت: تبلیغات گسترده، آگاهی بخشی نسبت به مزایای بیمه صندوق بیمه اجتماعی در خانوارهای روستایی و عشایری و ارتقای فرهنگ آنها از راهکارهای افزایش پوشش بیمه‌ای است.

صندوق بیمه اجتماعی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر