کد خبر: 932909 A

اشراقی به ایلنا خبر داد؛

دبیر اجرایی نمایشگاه هامادکسپو، اولین و تخصصی‌ترین نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون دست ساز کشور، گفت: این نمایشگاه در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری با رویکرد حمایت از شعار جهش تولید برپا شده است.

پریسا اشراقی دبیر اجرایی نمایشگاه هامادکسپو، اولین و تخصصی ترین نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون دست ساز کشور، با اشاره به برگزاری اولین دوره از این نمایشگاه به خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به شعار تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری برای سال جاری مبنی جهش تولید، این نمایشگاه برپا شده است تا گامی در راستای توجه و حمایت از تولید داخلی باشد.

وی با بیان این که سعی کرده ایم آثار فاخری که قابلیت صادرات دارند را در این نمایشگاه به نمایش ارائه کنیم، گفت: تلاش ما این بود که بدون دریافت هیچ مبلغی و بدون نگاه تجاری، از تمامی هنرمندانی که از استان های مختلف حضور داشته اند حمایت کنیم.

اشراقی با اشاره به اینکه این نمایشگاه با رویکرد حمایت از تولید داخل و افزایش کیفیت در این بخش برگزار شده است، گفت: سعی کرده ایم آثاری را در این نمایشگاه عرضه کنیم که هنر معماری و تجسمی که سالیان طولانی است به فراموشی سپرده شده و مانند کتاب خاک می خورد را دوباره به مردم نشان دهیم.

معرفی هنر به بازار کار ابزار جهش تولید

او اظهار کرد: تمام تلاش ما آن است که هنر را به بازار کار معرفی کنیم و با توجه به آنکه ساختمان سازی در کشور به سمت صنعتی سازی می رود باید سعی کنیم از حوزه معماری و ساختمان سازی سنتی  حمایت کنیم.

اشراقی بیان کرد: باید سعی کنیم در حوزه معماری کشور میزان سرمایه گذاری را افزایش دهیم و فصل جدیدی را در حوزه صنعت ساختمان رقم بزنیم.

دبیر این نمایشگاه با بیان اینکه این نمایشگاه جز به کل است، گفت: برگزاری چنین نمایشگاه های می تواند تحول بزرگی را در حوزه ساختمان سازی ایجاد کند و با توجه به آنکه هنرمندان بزرگی در این نمایشگاه حضور دارند سعی می کنیم ۱۳ هنرمند را با توجه به تولید محتوا و سبک کاری که دارند به بخش های مختلف معرفی کنیم.

اشراقی توضیح داد: بخش خصوصی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند در  تغییر سبک معماری طراحی ساختمان و دکوراسیون فعالیت کند و در این زمینه هم رایزنی های مختلفی را انجام داده است.

او توضیح داد: باید دولت بتواند مباحث کاری در این بخش را حمایت کند و با ایجاد انگیزه هایی برای سرمایه گذاری بتواند در این‌حوزه موفق عمل کند.

او اظهار کرد: ایران در مقایسه با سایر کشورهای دنیا از جمله قطر دارای هنرمندان و معماران بسیار خاص و با استعدادی است که برخی از هنرهای آنها باعث تعجب مقامات این کشور شده است. آثار فاخری که قابلیت صادرات  دارند.

هیچ پولی نگرفتیم و بدون نگاه تجاری بوده به هنرمندان و معماران داده شده است

او افزود: هنرمندان برجسته از استان های مختلف مانند مشهد و یزد کارهایی از جمله تابلوهای هنری را به نمایش گذاشته اند.

گفتنی است این نمایشگاه از ۶ تیر تا ۱۳ تیر با حضور نمایندگان مجلس و معاونان وزارت راه وشهرسازی و مقامات سیاسی و هنری برگزار می شود.

خاطرنشان می شود اولین نمایشگاه هامادکسپو، اولین و تخصصی ترین نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون دست ساز کشور در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری با رویکرد حمایت از تولید آثار فاخر امروز با حضور نمایندگان و مقامات سیاسی و مدیران وزارت راه وشهرسازی برگزار شد.

استان تهران مقام معظم رهبری مبلمان تولید داخلی شعار سال جهش تولید شعار سال 99_جهش تولید مبلمان دست ساز پریسا اشراقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر