کد خبر: 885841 A

شاهمرادی مطرح کرد:

مدیرهلدینگ یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده مواد ضدعفونی در کشور با اشاره به اینکه شهروندان هنگام خرید مواد ضدعفونی کننده باید به کد IRC و ثبت دارویی آن توجه داشته باشند، گفت: به دلیل فعالیت افراد سودجو و کلاهبردار هموطنان باید حتماً خرید مواد ضدعفونی کننده را از مراکز موجه همچون داروخانه‌ها انجام دهند.

به گزارش ایلنا، دکتر مهدی شاهمرادی مقدم، مدیر شرکت دارویی به بان شیمی درباره تولید مواد ضدعفونی کننده توسط این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده مواد ضد عفونی در کشور به شمار می‌رود که سالیانه ظرفیت تولید حدود ۳۰۰ هزار تن مواد ضدعفونی‌کننده را داراست.

وی با اشاره به اینکه با شیوع کرونا در کشور و طبق درخواست‌هایی که توسط سازمان‌های ذیربط انجام گرفته است، افزایش ۱۰۰۰ درصدی تولید مواد ضدعفونی کننده را در این شرکت شاهد بوده‌ایم، افزود: مواد ضدعفونی کننده تولید شده در همه بیمارستان‌های کشور به ویژه بیمارستان‌هایی که بیماران مبتلا به کرونا بستری هستند، توزیع شده است و حتی استان‌های حاشیه ای کشور هم پشتیبانی‌های لازم را در این زمینه دریافت کرده‌اند.

این عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ادامه داد: مواد ضدعفونی کننده در بسته‌های مختلف مانند ۵۰ - ۱۲۵ - ۲۵۰ و ۵۰۰ سی‌سی و ۵ لیتری توزیع می‌شود. همچنین شرکت‌های آرایشی و بهداشتی که آمادگی همکاری تحت لیسانس این شرکت را داشته باشند می‌توانند پکیج‌های یک تنی و ۲۲۰ لیتری را نیز دریافت و پس از بسته بندی در ابعاد کوچکتر به نقاط مورد نظر ارسال کنند.

baf93125-2a6f-43b1-a6e4-884c7a52b5b8

شاهمرادی مقدم با بیان اینکه همکاران ما تلاش های لازم را انجام می دهند که مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز را به کادر درمانی کشور جهت مقابله با کرونا برسانند، گفت: همکاران ما نیز در خط مقدم جبهه جهاد بر علیه شیوع بیماری کرونا دوشادوش کادر فداکار بهداشت و درمان کشور انجام وظیفه می‌کنند و در این راه تا پای جان ایستاده اند با اینکه یکی از مدیران توانمند این شرکت در این راه سخت به درجه رفیع شهید خدمت نائل گشت اما هیچ یک از این موانع باعث نشد که لحظه ای در تولید و خدمت به هموطنان خود درنگ کنند.

این عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ضمن انتقاد از برخی اقدامات دست و پاگیر و شرایط ضد و نقیض جهت تولید مواد ضدعفونی کننده در کشور گفت: تعامل بیشتر دولت و قوه مقننه جهت تسریع و تسهیل تولید و توزیع مواد ضدعفونی کننده بسیار حائز اهمیت است.

وی به هموطنان توصیه کرد که هنگام خرید مواد ضدعفونی کننده به نکاتی مانند کد IRC و یا شماره ثبت دارویی توجه کنند چرا که متاسفانه برخی از افراد سودجو به این حوزه ورود یافته و با جان مردم بازی می کنند.

این مدیر شرکت‌ دانش بنیان تولید مواد ضدعفونی کننده تاکید کرد: از هموطنان درخواست داریم که تهیه مواد ضدعفونی کننده را حتماً از مراکز مشخص قانونی و داروخانه‌ها تهیه کنند و هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضا توجه کرده و اگر به مورد مشکوکی در مورد اصالت ماده ضدعفونی کننده برخورد کردند، اطلاع دهند.

وی خاطرنشان کرد: برخی از افراد سودجو و کلاهبردار از برند شرکت به بان شیمی سوء استفاده کرده که ما این موضوع را از مراجع قانونی پیگیری کردیم و از هموطنان نیز درخواست داریم که موارد تخلف را حتماً به ما اطلاع دهند.

بازی بهداشت و درمان بیمارستان تجهیزات پزشکی دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر