کد خبر: 872168 A

معاون وزارت بهداشت تاکید کرد:

معاون دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت گفت: بیش از نیمی از مردم جهان از ابتلا خود به دیابت نوع ۲ بی خبر هستند اما خوشبختانه به دلیل انجام اقدامات و برنامه های متعدد کشوری، این آمار در کشور ما ۲۵ درصد است.

به‌گزارش ایلنا، علیرضا مهدوی در حاشیه افتتاح اتوبوس دیابت گفت: اتوبوس دیابت، یک پروژه شرکتی است که نخستین‌بار با مشارکت شهرداری تهران با وزارت بهداشت در کشور راه اندازی و پس از آن در سایر دانشگاه های کشور ایجاد شد و امروز در شیراز شاهد راه اندازی هفتمین اتوبوس دیابت هستیم.

معاون دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت افزود: بیش از نیمی از مردم جهان از ابتلا خود به دیابت نوع 2 بی خبر هستند اما خوشبختانه به دلیل انجام اقدامات و برنامه های متعدد کشوری، این آمار در کشور ما 25 درصد است.

وی تاکید کرد: انجام غربالگری بیماری دیابت در جمعیت بالای 25 سال کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است و بر اساس آمار مطالعات انجام شده تا سال 95، حدود پنج میلیون و 200 هزار نفر در کشور ما به دیابت نوع 2 دچار هستند که 11 درصد جمعیت کشور می شود.

مهدوی فر با اشاره به اقداماتی که در اتوبوس دیابت، انجام می‌شود، عنوان کرد: این اتوبوس‌ها با ایستادن در میادین پرتردد شهری، قند خون شهروندان را چک می‌کنند و به آنها مشاوره در حوزه خود مراقبتی ارائه می کنند.

جهان چک شهرداری تهران قند وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر