کد خبر: 850663 A

زمانی مطرح کرد:

مشاور حوزه بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ساخت و ساز را یکی ازمولف های مدیریت بازسازی صنعت ساخت عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، مهندس علی زمانی مشاور حوزه بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آستانه برگزاری دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت گفت : کشور ما بسیار آسیب پذیر است و علاوه بر آسیب پذیری باعث شده هر از چند گاهی تعداد وسیعی از سکونتگاه‌های‌مان مورد آسیب قرار گیرد و آسیب ها توسط دستگاه مسئول که بنیاد مسکن است بازسازی می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: ساخت در هر شرایطی فرق دارد؛ در زمان بحران سرعت، مشارکت و هویت بسیار مطرح است و  بایستی در زمان محدود بتوان خلاقیت داشت و پاسخگوی نیاز آسیب دیدگان بود .

زمانی گفت: قوانین بازسازی ساختمان همانگونه که از نام آن پیداست مخصوص بازسازی ساختمان است. هرگونه نوسازی در یک ساختمان باید طبق اصول و قوانینی از پیش تعیین شده، انجام شود. بهتر است پیش از بازسازی ساختمان خود به تمامی اصول و قوانین دقت لازم را داشته باشید. گاهی اگر اصول و قواعد بازسازی ساختمان را رعایت نکنید، مجبور می‌شوید جریمه آن را پرداخت کنید. البته گاهی در صورت عدم رعایت قوانین بازسازی ساختمان شما مجبور به تخریب بخش ایجاد شده می‌شوید. جریمه‌های هر مورد از تخلفات ساختمانی با توجه به قوانین تصویب شده متفاوت است.

مدیریت بحران و امداد رسانی به موقع

مشاور حوزه بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه فرصت طلایی برای امداد رسانی در زمان وقوع مخاطرات طبیعی همچون زلزله وجود دارد، گفت: باید تدایبر لازم برای استفاده از این فرصت اندیشیده شود.

وی گفت: باید مکان‌های مشخص در شهرهای زلزله خیز به منظور تعبیه کانکس‌های اسکان در نظر گرفته شود تا در صورت وقوع زلزله کسانی که واحد مسکونی خود را از دست می دهند بلافاصله به این کانکس ها انتقال داده شوند.

زمانی با اشاره به اینکه در زلزله کرمانشاه شاهد تاخیر در انتقال کانکس به منطقه بودیم، گفت: در فناوری روز استفاده از کانکس های پیش ساخته قابل نصب در کمتر از یک ساعت رایج است.

وی تصریح کرد: به هر حال خانه در زمان زلزله باید امن ترین مکان باشد و امیدواریم به آن مرحله برسیم که ترس از ریزش آوار به داستان ها بپیوندد.

دومین کنفرانس و نمایشگاه صنعت ساخت 8 الی 10 دی ماه سال جاری با حضور صاحبان صنعت صاحبان سرمایه، مسئولان و تولیدکنندگان ایرانی و بازرگانانی از عراق و سوریه قطر و عمان در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.

9232bf1c-3813-40d8-8bc0-31f479e5ec70

انقلاب اسلامی ساخت و ساز صنعت عمان مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر