کد خبر: 843182 A

رئیس انجمن جراحی دهان ، فک و صورت:

رئیس انجمن جراحی دهان ، فک و صورت گفت: دندان‌پزشکی و به خصوص رشته جراحی فک و صورت یکی از مهم‌ترین گروه‌ها برای تشخیص زودرس سرطان دهان است.

به گزارش ایلنا، دکتر بهزاد رهسپار رئیس انجمن جراحی دهان، فک و صورت اظهار کرد: عفونت دندان می‌تواند به اندام‌های مجاور مثل چشم و یا مغز گسترش پیدا کرده و آسیب وارد کند؛ در نتیجه جراح دهان و فک و صورت باید در مورد این نواحی نیز اطلاعاتی داشته باشد. همچنین مشکلات گوارشی در افراد می تواند بعلت کشیده شدن دندانها و عدم جویدن کافی باشد. امروزه بسیاری از افراد به دنبال زیبایی صورت هستند که باید بگویم سلامتی ناحیه دهان و فک و صورت نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: دندانپزشکی و به خصوص رشته جراحی دهان و فک و صورت یکی از مهم‌ترین گروه‌ها برای تشخیص سرطان دهان است و این بیماری بدون درد بوده و دندان پزشکان با نمونه‌برداری می‌توانند از گسترش و پیشرفت سرطان دهان در افراد پیشگیری کنند.

رهسپار گفت: من معتقدم که ناحیه صورت فقط زیبایی نیست بلکه باید درمان بیماران به خوبی انجام شود تا بتوانند در کنار ارتباط مناسب فکین تنفس و تکلم و جویدن را بخوبی انجام دهند. همچنین تشخیص و درمان زودرس مشکلات و درد مفصل فکی را هم باید تاکید کنم.

رئیس انجمن جراحی فک، دهان و صورت افزود: سالیانه ۳۰ هزار نفر به دلیل تصادفات فوت می‌کنند و ۳ تا ۴ برابر به دلیل سوانح ترافیکی دچار معلولیت می‌شوند. متأسفانه باید بگویم که تصادفات باعث خورد شدن استخوان‌ها شده و در حدود ۸۰ درصد از بیماران به دلیل خرد  شد ن این ناحیه به جراح فک و صورت مراجعه می کنند.

رهسپار ادامه داد: یکی از وظایف سازمان نظام پزشکی همکاری با انجمن‌ها برای نظارت در امور درمانی گروهای تخصصی است.

او گفت: امروزه برخی از جراحی‌های ارزان قیمت به ضرر بیمار تمام می‌شود  و همه جامعه پزشکی ذیربط باید برای بهبود درمان بیماران همکاری و تعامل بیشتری داشته باشد.

رشته جراحی فک و صورت نقطه عطف پزشکی و دندان‌پزشکی محسوب می‌شود

 

در ادامه امیر کبیری دبیر انجمن جراحی ناحیه فک و صورت گفت: انجمن فک و صورت یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌ها است که از سال ۱۳۳۵ در ایران فعالیت می‌کند و متناسب با دنیا به پیشرفت‌های خوبی در زمینه جراحی ناحیه فک و صورت رسیده است.

او ادامه داد: رشته جراحی فک و صورت نقطه عطف پزشکی و دندان‌پزشکی محسوب می‌شود و امروزه با شرایط جدیدی روبرو هستیم.

کبیری ادامه داد: در گذشته وزارت بهداشت پزشک محور بوده اما امروزه با سرکار آمدن وزیر غیر پزشک  امیدواریم به همه حوزه و مشکلات رسیدگی  شود

دبیر انجمن جراحی ناحیه فک و صورت با اشاره به اینکه رشته جراحی فک و صورت بیش از ۸۰ سال در این کشور فعالیت می‌کند، ادامه داد: کسانی که می‌خواهند وارد مقوله درمان شوند باید آموزش‌های لازم را در حوزه دندان‌پزشکی دیده باشند.

کبیری افزود: تعرفه دستمزد پزشکان متناسب با تورم نیست و علی‌رغم نوسانات قیمت‌ها به نوعی دستمزد پزشکان افزایش محسوسی نداشته است.

جراحی درمان سرطان مشکلات همکاری و تعامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر