کد خبر: 811091 A

بنیانگذار و رئیس شورای بوکس حرفه ای ایران:

بنیانگذار و رئیس شورای بوکس حرفه ای ایران گفت: پس از ثبت در داخل کشور، به دنبال برگزاری مسابقات به میزبانی ایران خواهیم بود و از فایترهای مطرح نیز جهت سفر به ایران دعوت خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا، " رضا جبار پور " در سمینار شورای بوکس حرفه ای ایران، ابتدا در مورد افتخارات ورزشکاران ایرانی در رقابت های بین المللی اظهار داشت: از زمان فعالیت ما در ایران، تاکنون در مسابقات مختلفی شرکت کرده ایم و بارها پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز درآورده ایم که پیروزی ارزشمند "روزبه صفری" در سنگین وزن در رقابت های اخیر در ترکیه، جدیدترین این عناوین است.

وی ادامه داد: در حال ثبت شورای بوکس حرفه ای ایران در داخل کشور هستیم که پس از این اتفاق، به دنبال برگزاری مسابقات منظم در ایران خواهیم بود و از فایترهای خارجی نیز برای سفر به ایران دعوت خواهیم کرد.

جبار پور با اشاره به جذابیت‌های ورزش حرفه ای خاطر نشان کرد: "قهرمانان بزرگی همچون «محمد علی کلی» نه به واسطه قهرمانی در آماتور بلکه به واسطه قهرمانی های‌شان در میادین بوکس حرفه ای مشهور شدند. این قضیه در مورد بسیاری دیگر از قهرمانان مطرح دنیا نیز صدق می کند. بنابر این، ورزش حرفه ای بسیار جذاب است و در گرایش نوجوانان و جوانان به ورزش، نقش بسزایی دارد.

رئیس شورای بوکس حرفه ای ایران با بیان این که بوکس حرفه ای نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: اگر نگاه درستی به ورزش حرفه‌ای به ویژه بوکس حرفه ای ایجاد شود، همه افراد جامعه به خصوص خانواده ها و همچنین مسئولان ورزش کشور، علاقمند به مشارکت در مقوله ورزش حرفه ای خواهند شد.

جبار پور در پایان، درباره همکاری های شورای بوکس حرفه ای ایران در سطح کشورهای منطقه یادآور شد: ما به کشورهای منطقه نیز کمک می کنیم. بنده به زودی راهی عراق خواهم شد تا به دوستان خود در این کشور برای پیشبرد اهداف‌شان کمک کنم. همچنین در گرجستان، ترکیه و پاکستان نیز فعالیت های خوبی داشته ایم که با این اقدامات، قطعا آینده روشنی در پیش است.

ایران بوکس جهان خانواده گرجستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر