کد خبر: 801402 A

دبیر علمی کنگره دندانپزشکی نقش جهان مطرح کرد:

دبیر علمی دومین کنگره دندانپزشکی نقش جهان با اشاره به مزایای دندانپزشکی دیجیتال گفت: با استفاده از این روش امکان انجام درمان ایمپلنت در یک روز وجود دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی کنگره ‌دکتر جابر یقینی، جراح لثه و ایمپلنت و عضو هیات‌علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در دومین کنگره دندانپزشکی نقش جهان اظهار داشت: یکی از محورهایی که در این کنگره مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد موضوع دندانپزشکی دیجیتال خواهد بود.

وی افزود: دندانپزشکی دیجیتال یکی از علوم نوین به شمار می‌رود که طی سالهای اخیر به صورت جدی به آن توجه شد. در کشور ما نیز این تکنولوژی فرایندی نوپا به شمار می‌رود. البته تلاش کرده‌ایم در ایران گام به گام با کشورهای پیشرفته به جلو برویم و خوشبختانه در این زمینه عقب نیستیم.

دبیر علمی دومین کنگره دندانپزشکی نقش جهان ادامه داد: با استفاده از دندانپزشکی دیجیتال می‌توان روند درمان را برای بیمار و دندانپزشک تسهیل کرد و نتیجه درمان نیز به صورت نسبی قابل پیش بینی خواهد بود.

یقینی بیان داشت: به طور مثال در زمینه ایمپلنت می‌توان با استفاده از دندانپزشکی دیجیتال، بدون دستکاری زیاد لثه و استخوان و کنار زدن لثه برآورد دقیقی از بافت نرم لثه و استخوان داشت و با اسکن بسیار دقیق حداقل ناراحتی و درد و جراحی را برای بیمار ایجاد کرد. به طور کلی با استفاده از دندانپزشکی دیجیتال، درد، تورم، ناراحتی و استرس ناشی از اقدامات دندانپزشکی در دهان بیمار به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با استفاده از دندانپزشکی دیجیتال این امکان وجود دارد که در برخی موارد زمان انجام ایمپلنت که به طور متوسط ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد می‌تواند تا رسیدن به نتیجه نهایی به یک روز کاهش یابد. البته این امکان برای همه افراد مقدور نیست و به عوامل مختلفی همچون کیفیت استخوان بیمار نیز بستگی دارد.

استرس ایران جراحی جهان درمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر