کد خبر: 791601 A

با هدف پیشگیری از اعتیاد به نمایش درمی آید؛

مجری برنامه آروین از پخش مجدد این برنامه خبر داد و گفت: این برنامه به صورت بازی و مسابقه به نمایش درمی آید و هدف آن پیشگیری از اعتیاد است.

به گزارش ایلنا، اعتیاد به مواد مخدر یکی از آسیب های اجتماعی به شمار می رود که امروزه تعداد زیادی از خانواده‌ها را درگیر کرده و به گفته مسئولان و کارشناسان سن اعتیاد نسبت به گذشته کاهش یافته و افراد جوان و نوجوان را قربانی می‌کند.

همچنین امروزه مشخص شده که پیشگیری از اعتیاد نسبت به درمان آن بسیار حائز اهمیت است و با توجه به آن می‌توان گام موثری برای مقابله با این بلای خانمان سوز برداشت.

مواد مخدر امروزه نوع صنعتی آن نسبت به سنتی در میان خانواده‌ها ناشناخته است و این مسئله سبب شده که بسیاری از افراد ناخودآگاه درگیر اعتیاد به مواد مخدر به ویژه از نوع صنعتی شوند که البته عوارض اعتیاد به این نوع مواد مخدر به گفته کارشناسان این حوزه بسیار جبران ناپذیر  است.

بنابراین افزایش آگاهی خانواده‌ها به ویژه افراد جوان و نوجوان نسبت به موضوع مواد مخدر در پیشگیری از ابتلا به این بیماری بسیار اهمیت دارند و بر همین اساس برنامه آروین به سفارش ستاد مبارزه با مواد مخدر تهیه و در رسانه ملی پخش شد.

سامان کجوری، مجری این برنامه از پخش مجدد برنامه آروین طی ۲۶ قسمت در شبکه نسیم خبر داد و گفت: این برنامه به دلیل اینکه به صورت بازی و آزمون برگزار می‌شود و قالب مسابقه دارد جذابیت بیشتری برای جوانان و نوجوانان داشته و می‌تواند به صورت غیر مستقیم در کاهش اعتیاد و مقابله با این معضل اجتماعی تاثیر گذار باشد.

اعتیاد بازی پیشگیری از اعتیاد درمان رسانه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر