کد خبر: 773709 A

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تأکید کرد:

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با اشاره به اینکه توجه به رفع معضل بیکاری در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، تأکید کرد: وظیفه‌ اصلی ما ایجاد اشتغال در کشور است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، دکتر محمد مخبر که در مجمع عمومی عادی سالیانه‌ی بنیاد برکت سخن می‌گفت، افزود: تأمین معیشت مردم، جز با اشتغالزایی محقق نمی‌شود.

وی با تأکید بر ساماندهی اشتغال‌زایی در کشور تصریح کرد: اهمیت فعالیت‌های بنیاد برکت از این منظر قابل تقدیر است. این بنیاد در رفع برخی از معضلات کشور از جمله بیکاری، می‌تواند نقش مهم و بسزایی را ایفا کند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با وجود همه‌ فعالیت‌ها و اتفاقات خوبی که رقم زده است، اما همچنان باید برای رسیدن به نقطه‌ ایده‌آل تلاش کند. این بنیاد که مورد وثوق و اعتماد مردم است، باید به جایی برسد که همه‌، امور خیریه‌ خود را از طریق برکت دنبال کنند.

دکتر مخبر داشتن روحیه‌ انقلابی و جهادی را شرط اصلی فعالیت در بنیاد برکت ذکر و عنوان کرد: بنیاد برکت جای نیروهای نخبه و جهادی است. روحیه‌ جهادی نیز به معنای انجام کارهای بی‌برنامه نیست، بلکه شرط اصلی فعالیت‌های جهادی، برخورداری از هوشمندی، نظم، ایثار، تعامل، از خودگذشتگی و مشورت‌گیری است.

وی داشتن سلامت نفس را از دیگر ملزومات فعالیت در بنیاد برکت نامید و افزود: بنیاد برکت امروزه به یک آبرو برای کشور تبدیل شده و عملکرد آن حتی به لحاظ شاخص‌های بین‌المللی هم مقبول و مورد تأیید است. البته در راه خدمت‌رسانی به مردم نباید احساس رضایت از خود دست دهد که همین رضایت‌مندی، موجب شروع افول خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام‌(ره) در ادامه دقت هر چه بیشتر در انتخاب تسهیل‌گران ایجاد اشتغال را خواستار شد و تأکید کرد: تسهیل‌گران بنیاد برکت باید نماد تدین و تعهد و تلاش جهادی باشند، و علاوه بر لحاظ ملاک‌های اخلاقی و ایمانی، باید بر کار آن‌ها نظارت مستمر داشت.

مخبر با اشاره به نوسانات نرخ ارز در یکسال گذشته یادآور شد: اولویت راه‌اندازی طرح‌های اشتغالزایی باید با طرح‌هایی باشد که قابلیت صادرات محصولات خود را دارند یا می‌توانند از واردات یک یا چند محصول جلوگیری کنند.

مدیریت تخصیص و توزین مناسب اعتبارات، عمل به وعده‌ها و احساس تعهد داشتن و لزوم طراحی یک نرم‌افزار برای رصد میزان رضایت‌مندی ذینفعان از فعالیت‌های بنیاد برکت از دیگر مواردی بود که رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بر آن تأکید کرد.

وی با اشاره به این موضوع که اساس فعالیت‌های بنیاد برکت بر پایه‌ی مشارکت است، خاطرنشان کرد: همان‌گونه که فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد با مشارکت خود مردم به انجام می‌رسد، اقدامات عمرانی و زیربنایی نیز باید طبق همین رویه به پیش برود.

دکتر مخبر بر تکمیل هر چه سریع‌تر پروژه‌های نیمه‌تمام تا پایان شش ماهه‌ی‌ِ نخست امسال تأکید کرد و ادامه داد: لازم است برای هر استان یک معین مشخص شود تا به شکل پیوسته، فعالیت‌های انجام شده در آن استان را رصد و پی‌گیری کند.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ادامه تصریح کرد: تمام الگوهای اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت مورد تأیید است اما تیم تحقیق و توسعه‌ی‌ِ فعال در این بنیاد باید به شکل مستمر زایش مدل‌های اقتصادی داشته باشد و شاهد یک تنوع مکانیسم‌های اشتغال‌زایی باشیم.

دکتر مخبر در پایان از خدمات متنوع بنیاد برکت که به نمایندگی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق محروم سراسر کشور انجام می‌دهد و تلاش و شفافیت مدیران این بنیاد تقدیر کرد.

اشتغال ایجاد اشتغال بیکاری حضرت امام سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر