کد خبر: 715790 A

به میزبانی مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد؛

نشان برگزیده‌ پنجمین همایش ملی مدیریت جهادی به بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تعلق گرفت.

به گزارش ایلنا، روابط‌عمومی بنیاد برکت، پنجمین همایش مدیریت جهادی شب گذشته با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و بیش از یک‌هزار نفر از مدیران جهادی در بخش‌های مختلف در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صداوسیما برگزار شد.

در این همایش با اهدای نشان به مهندس سعید جعفری، به نمایندگی از بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و ۲۴ بخش جهادی دیگر کشور، از این نهادها تجلیل و قدردانی شد. ایثار و فداکاری از شاخصه‌های اصلی انتخاب این بخش‌های جهادی است.

در این همایش هم‌چنین از خانواده‌های معظم شهدای مدیریت جهادی تقدیر به‌عمل آمد.

سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، امیر سرلشکرسیدعبدالرحیم موسوی‌فرمانده‌ کل ارتش، محمدرضا عارف نماینده‌ مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و محسن رفیق‌دوست سخنرانان پنجمین همایش ملی مدیریت جهادی بودند.

ترویج عمل جهادی و انقلابی در بخش مدیران، مسئولان و کارکنان، شناسایی ظرفیت‌های بالقوه‌ی جهادی در سطح کشور، ارتقای توانمندی‌های جهادی، هم‌افزایی قوای کشور در جهت تحقق اهداف عالی نظام و ارایه‌ راهبردهای جهادی به مدیران قوای سه‌گانه از جمله اهداف انجمن مدیریت جهادی کشور است.

گفتنی است، بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیت‌زدایی، کمک به توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، توسعه‌ کارآفرینی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته تاکنون 345 طرح بنگاه‌ محور و 125 طرح تسهیلات‌ محور را در 31 استان کشور به مرحله‌ اجرا رسانده و 30 منطقه را برای اجرای طرح‌های اقتصادی اجتماع‌محور آماده کرده که اشتغال‌زایی 220 هزار نفر را به‌ همراه داشته است.   

بنیاد برکت هم‌چنین برای اجرای بیش از 34 هزار پروژه‌ی عمرانی و زیربنایی با اعتباری بالغ بر 15 هزار و پانصد میلیارد ریال، برنامه‌ریزی کرده‌، که تاکنون 14 هزار پروژه به بهره‌برداری رسیده است.   

این بنیاد تاکنون قرارداد ساخت 1600 مدرسه‌ برکت، با 9 هزار کلاس درس را با اعتباری بالغ بر 8 هزار و 200 میلیارد ریال، منعقد کرده است که از این تعداد، 1200 مدرسه با 6400 کلاس درس به بهره‌برداری رسیده است.  

همچنین تاکنون قرارداد ساخت 1263 مرکز فرهنگی و مذهبی از جمله مسجد، حوزه‌ی علمیه و کتاب‌خانه در مناطق محروم کشور منعقد شده که یک‌هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است.

کمک به ساخت 30 هزار واحد مسکن محرومان، اجرای یک‌هزار و 110 پروژه‌ی عمرای مانند برق‌رسانی، آب‌رسانی، پل‌سازی و جاده‌سازی، ساخت و تکمیل 11 بیمارستان و 4 مرکز پیشرفته‌ درمان سرطان با ظرفیت 2 هزار و 500 تخت در شهرهای محروم کشور، ساخت 200 مرکز جامع سلامت و مراکز بهداشتی و درمانی برای تحت پوشش قرار دادن 525 نقطه‌ی روستایی، صدور انواع بیمه‌نامه‌ برای تحت پوشش قرار دادن یک میلیون و نهصد هزار نفر از ساکنان روستاهای مناطق محروم، ارایه‌ خــدمات ســلامت الکتـرونیک به 350 هزار نفر از هموطنان مناطق محروم، پرداخت شش هزار و پانصد میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به بیش از 80 هزار نفر افراد کم‌بضاعت، حمایت مالی از 20 هزار یتیم و تحت پوشش بیمه قرار دادن 200 هزار نفر یتیم در قالب طرح برکت مهدوی، اهدای 4000 دست جهیزیه با اعتباری بالغ بر 160 میلیارد ریال به زوج‌های کم‌توان، پرداخت 340 میلیارد ریال کمک بلاعوض برای تأمین هزینه‌ داروی 50 هزار بیمار صعب‌العلاج کم‌بضاعت، تأمین هزینه‌ی کاشت حلزون شنوایی 5 هزار کودک ناشنوا و ناگویا، اجرای درمان 5 هزار زوج نابارور روستایی در طرح برکت خانواده و ایجاد 3000 هکتار فضای سبز و پوشش جنگلی در طرح جنگل‌کاری برکت از جمله دیگر اقدامات و فعالیت‌های بنیاد برکت در مناطق محروم کشور است.

در مجموع، بنیاد برکت‌وابسته به ستاد اجرایی فرمان‌حضرت امام(ره) تاکنون در حوزه‌ مسئولیت‌های‌اجتماعی، محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، بالغ بر 95 هزار میلیارد ریال در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته، اعتبار اختصاص داده است.

حضرت امام درمان صدا و سیما مدرسه مردم تهران در مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر