کد خبر: 697530 A

مدیر اتحادیه بین‌المللی تعاون منطقه آسیا- پاسفیک:

مدیر برنامه‌ریزی اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آسیا پاسفیک ICA/AP گفت: بهترین راه برای اینکه تعاونی ها بتوانند در ایران پیشرفت کنند این است که از تجربیات تعاونی‌های کشورهایی نظیر کره جنوبی و ژاپن استفاده کنند.

به گزارش ایلنا، "ساوی تیری سینگ" مدیر برنامه‌ریزی اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آسیا _ پاسفیک ICA/AP در مراسم بازدید نمایندگان بخش تعاون کشورهای مختلف از پروژه سرمایه‌گذاری عمرانی _ تجاری ایران مال در ایران در غرب استان تهران گفت: بهترین راه برای اینکه تعاونی‌ها بتوانند در ایران پیشرفت کنند این است که تجربیات تعاونی های کشورهایی نظیر کره جنوبی و ژاپن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه 41 درصد از گردش مالی کره جنوبی در بخش تعاون است، افزود: بهترین روش سرمایه گذاری این است که سرمایه گذاران با محوریت بخش تعاون به ویژه اتاق تعاون ایران وارد مذاکرات سرمایه گذاری در سطح بین المللی شوند.

مدیر برنامه‌ریزی اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آسیا پاسفیک با بیان اینکه در جهان یک میلیارد نفر عضو تعاونی ها هستند، این بخش از اقتصاد را یک ظرفیت بزرگ برای اقتصاد دنیا برشمرد و گفت: بخش غیر دولتی تعاون در هر کشوری بخش مهمی را در اقتصاد آن کشور ایفا می کند که انتظار می رود در ایران نیز با حمایت و توجه بیشتر به این بخش، بخش تعاون، توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به میزبانی خوب ایران از برگزاری سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در منطقه آسیا-اقیانوسیه گفت: خوشبختانه باتوجه به اینکه نمایندگان حدود 30 کشور در این اجلاس حضور داشتند توانستیم ارتباطات ارزشمندی را بین نمایندگان بخش تعاون در کشورهای مختلف برقرار کنیم.

مدیر برنامه‌ریزی اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آسیا _ پاسفیک تاکید کرد: در حاشیه این اجلاس مذاکرات و توافقات خوبی بین نمایندگان بخش تعاون کشورهای مختلف رد و بدل شد و امیدواریم این مذاکرات بتواند منجر به توسعه تعاون در دنیا شود.

همچنین در این مراسم ماشاالله عظیمی گفت: خوشبختانه نمایندگان حدود ۳۰ کشور دنیا از سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در منطقه آسیا- اقیانوسیه که به میزبانی ایران برگزار شد، استقبال کردند.

وی با بیان اینکه بخش تعاون یک فرصت بی بدیل است، ادامه داد: خوشبختانه ریل های این بخش از اقتصاد کشور گذاشته شده و مسئولان دولتی باید واگن ها را روی ریل قرار دهند تا بتوان از ظرفیت های اقتصاد غیر دولتی یعنی بخش تعاون استفاده کرد.

دبیر کل اتاق تعاون ایران با اشاره به دستاوردهای میزبانی ایران در اجلاس بین المللی تعاون در منطقه آسیا- اقیانوسیه اظهار داشت: پیشنهاد برگزاری اجلاس بین المللی بانک ها و تعاونی های اتحادیه جهانی ارائه شد؛ همچنین تفاهم نامه هایی در حاشیه این اجلاس با برخی از کشورها که قابلیت فعالیت مشترک وجود دارد، منعقد شد.

عظیمی خاطرنشان کرد: همچنین پیشنهادات دیگری نیز برای توسعه بخش تعاون ایران با استفاده از ظرفیت‌های بین المللی ارائه شده که با توجه به اینکه ایران در هیات مدیره اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آسیا و اقیانوسیه صاحب کرسی شده است، امیدواریم به نتایج مثبت منتج شود.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های بخش تعاون به عنوان بخش غیردولتی اقتصاد و یکی از سه رکن اقتصادی کشور، تصریح کرد: با توجه به اینکه مقصود تحریم ها، دولت است بنابر این می توان از شبکه بین المللی بخش تعاون برای پیشرفت اقتصاد کشور استفاده کرد و دنیا را در حوزه اقتصادی با توسعه بخش تعاون خلع سلاح کنیم.

ایران بخش خصوصی ژاپن کره جنوبی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر