کد خبر: 693699 A

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی؛

مرکز نیکوکاری و حمایتی ویژه بانوان شهرستان پردیس بنام "مهر مریم" ظهر امروز با حضور مسئولان استانی آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ظهر امروز با حضور مسئولان کمیته امداد امام خمینی در استان تهران، عضو شورای عالی شهرستان پردیس در شورای استان و مسئولان اولین مرکز تخصصی نیکوکاری مهر مریم جهت حمایت و توانمندسازی بانوان شهرستان پردیس افتتاح شد.

در این مراسم محمد هادی سیف معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران ضمن تشکر از افسانه خوارزمی بعنوان مدیر تنها کلینیک مددکاری شهرستان پردیس و موسس مرکز نیکوکاری مهر مریم و فعالیت های گسترده ایشان در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانواده گفت: در حال حاضر ۵۱ مرکز نیکوکاری در سطح استان تشکیل شده که مهر مریم سومین مرکز تخصصی بانوان و تنها مرکز حمایتی بانوان در شهرستان پردیس محسوب می شود.

وی افزود: ۸۰ درصد پرونده های کمیته امداد مختص بانوان آسیب دیده و زنان سرپرست خانوار است که با توجه به وجود پرونده های متعدد این قشر در شهرستان تشکیل و فعالیت چنین مرکزی ضرورت داشت.

سیف تاکید کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) از همه نظر آماده حمایت از بانوانی است که تحت پوشش این مرکز نیکوکاری قرار می‌گیرند و بطور ویژه در بحث اشتغال و موارد خاص کمک های لازم را انجام خواهد داد.

۴۰ میلیارد تومان درآمد کمیته امداد از صدقات

سیف با اشاره به آمار افراد تحت پوشش کمیته امداد در استان تهران گفت:  تاکنون ۱۳۰ هزار نفر در استان تهران تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان درآمد صدقات است که اگر تقسیم بر همین ۱۳۰ نفر کنیم چیزی حدود ۲۵ هزار تومان سهم هر نفر می‌شود.

وی با بیان اینکه ما در کمیته امداد امام خمینی خیرین زیادی داریم که در بحث اعطای تسهیلات موردی، ایتام و محسنین به کمیته کمک می‌کنند.

این مقام مسئول در کمیته امداد استان تهران یادآور شد: ۶۰ میلیارد تومان درآمد کمیته امداد از کمک خیرین در استان تهران است که مستقیم به حساب خود ایتام واریز می‌شود.

وی افزود:  از میان این ۱۳۰ هزار نفر مددجو در استان تهران حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموز هستند.

وی به رشد سیصد درصدی در جشن عاطفه ها اشاره کرد و گفت: در حوزه نیکوکاری و حمایت خیرین اقدامات گسترده ای صورت گرفته و در جشن عاطفه کمک ها در حدی بود که علاوه بر استان تهران تعدادی از استان‌های محروم مانند ایلام، سیستان و بلوچستان و مناطق زلزله زده را تحت پوشش قرار داده ایم.

هیچ مرکز مردم نهادی از پردیس ثبت ملی نشده است

محمد قانبیلی نماینده شورای استان در سازمان های مردم نهاد استان تهران و نماینده شورای عالی ضمن تبریک هفته وحدت با بیان اینکه رسانه ها یکی از پایه های مهم در بحث مدیریت هستند، گفت: نقد رسانه ها در اطلاع رسانی و همکاری با مراکز و سازمان های مردم نهاد بسیار موثر است.

وی با بیان این سئوال که چرا هیچ انجمن مردم نهادی در شهرستان پردیس ثبت ملی نشده است، گفت: من به عنوان نماینده شورای عالی از رسانه ها درخواست دارم با اطلاع رسانی های دقیق خود در پیشبرد اهداف والای انسانی، مراکز نیکوکاری را حمایت کنند.

"مهر مریم" تنها مرکز حامی بانوان شهرستان

به گزارش ایلنا، افسانه خوارزمی مدیر مرکز نیکوکاری مهر مریم نیز در پایان این مراسم گفت: زنان سرپرست خانواده و آسیب دیده، تحت پوشش مرکز مهر مریم قرار خواهند گرفت و با کمک کمیته امداد و خیرین شهرستان در جهت توانمند سازی این افراد آموزش های گوناگون در این زمینه داده خواهد شد و در رشته های مختلف دوره های تخصصی برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: وقتی مادران توانمند شوند، فرزندان‌شان هم توانمند خواهند شد.

وی با اشاره به برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی کلینیک مددکاری خوارزمی گفت: دوره های تاب آوری ویژه بانوان در پردیس بسیار موثر بوده و کمک بزرگی به وضعیت روحی و روانی بانوان خواهد داشت و امیدواریم با حمایت های خیرین بتوانیم دوره های بیشتری را در سطح شهرستان از طریق مرکز مهر مریم برگزار کنیم.

وی افزود: اولین اقدام مهر مریم دوره های مهارت زندگی است که در این دوره ها بانوان تحت پوشش با فعالیت های این مرکز آشنا خواهند شد.

پوشش رسانه کمیته امداد امام خمینی مسئولان استانی و شهرستانی مناطق زلزله زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر