کد خبر: 691710 A

متخصص تغذیه مطرح کرد:

متخصص تغذیه با اشاره به اینکه افراد 30 سال به بالا باید سالانه چکاپ قندخون را انجام دهند، گفت: چاقی‌، اضافه وزن، سابقه ابتلا به دیابت حاملگی، چربی و فشارخون بالا، سابقه خانوادگی ابتلا به دیابت، عدم فعالیت بدنی، از جمله عوامل بروز ابتلا به بیماری دیابت هستند.

به گزارش ایلنا، دکتر فرزانه شکیبافر در ارتباط با راه‌اندازی دهکده دیابت اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی دیابت و ارتقاء اطلاع‌رسانی جهت پیشگیری از این بیماری دهکده دیابت به مدت سه روز از 23 تا 25 آبان ماه در پارک ملت راه‌اندازی می‌شود و پیش‌بینی می‌شود بیش از 3 هزار نفر در این برنامه حضور یافته و از چکاپ رایگان قندخون خود بهره‌مند شوند.

وی افزود: دیابت دارای سه نوع یک، 2 و حاملگی است که 90 درصد افراد مبتلا دیابت نوع 2 را داشته که به میزان بسیار زیادی قابل پیشگیری است و ارتباط مستقیمی با چاقی، اضافه‌وزن و عدم چکاپ به موقع دارد.

این متخصص تغذیه ادامه داد: افراد 30 به بالا باید سالانه چکاپ قندخون را انجام دهند تا بتوانند اقدامات پیشگیرانه را به موقع در خود مدنظر قرار دهند.

مدیر بخش آموزش شرکت نورونوردیسک عنوان کرد: چاقی‌،اضافه وزن، سابقه ابتلا به دیابت حاملگی، چربی و فشارخون بالا، سابقه خانوادگی ابتلا به دیابت، عدم فعالیت بدنی، از جمله عوامل خطر در بروز ابتلا به دیابت هستند و از آنجایی که مهمترین علامت ابتلا به دیابت بی‌علامتی است چکاپ این بیماری از سن 30 سال به بالا ضرورت دارد.

شکیبافر خاطرنشان کرد: پرنوشی و پُر ادراری همیشه از علائم اولیه دیابت نیستند و متأسفانه زمانی فرد متوجه بیماری می شود که سال‌ها از آن گذشته است به طور مثال برای جراحی قلب مراجعه کرده و مشخص شده گرفتار دیابت است.

این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه دیابت سبب اختلال در دستگاه‌های مختلف بدن از جمله چشم، قلب و کلیه می‌شود و خدمات جبران‌ناپذیری را به همراه دارد،‌گفت:‌ با آموزش صحیح مردم می‌توان به مقدار زیادی آمار ابتلا به دیابت را کاهش داد.

تغذیه جراحی قلب چاقی قند وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر