کد خبر: 584073 A

مدیر بخش علمی‌همایش موتورهای درون‌سوز و نفت مطرح کرد:

مدیر بخش علمی همایش موتورهای درون‌سوز و نفت بر لزوم افزایش دانش سازنده‌های قطعات موتور در جهت بهبود کیفی خودروهای ساخت داخل و حرکت در مسیر فناوری های نوین تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، علیرضا حاج‌علی‌محمدی، نائب رئیس انجمن علمی موتور ایران در آستانه برگزاری دهمین همایش موتورهای درون‌سوز و نفت اظهار داشت: این همایش مهمترین رویداد در حوزه موتورهای درونسوز در کشور است که هر دوسال یکبار برگزار می شود و امسال در تاریخ ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه این همایش در پژوهشگاه صنعت نفت تهران با حضور پژوهشگران، دانشگاهیان، اهالی صنعت و صاحب‌نظران برجسته از داخل و خارج از کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: بیش از 170 مقاله برای ارائه در همایش ارسال شده و ارائه مقالات شفاهی و پوستری، برگزاری کارگاه های آموزشی، میزگردهای تخصصی، سخنرانی‌های کلیدی و نشست‌های صنعتی از جمله برنامه‌های این همایش است. همچنین اولین نشست تخصصی تحقیق و توسعه سازندگان قطعات موتور را در همایش دهم شاهد خواهیم بود.

در این همایش همچنین شرکت‌های مختلف فعال در حوزه موتورهای درون‌سوز و نفت آخرین دستاوردهای طراحی و تولیدی خود را درنمایشگاه جانبی همایش عرضه خواهند کرد.

مدیر بخش علمی همایش موتورهای درون‌سوز و نفت ادامه داد: با توجه به وضعیت آلودگی هوا در کلان‌شهرها یک راه حل جهت برون رفت از این مسأله استفاده از خودروهای هیبریدی و الکتریکی و استفاده از فناوری های نوین کنترل آلودگی در موتور خودروهاست تا بتوانیم تا حدودی موضوع آلودگی هوا را در کلانشهرها کنترل کنیم بنابراین بحث کیفیت خودروها و قطعات آن، همچنین تحقیق و توسعه و ارتقای سازنده‌ها در این همایش مد نظر قرار گرفته و بر همین اساس تمرکز و سرمایه گذاری بر روی پروژه‌های توسعه‌ای در زمینه موتورهای هیبریدی از موضوعاتی است که در این همایش مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

نایب رئیس انجمن موتور ایران ادامه داد: از دیگر موضوعات مهمی که در قالب سخنرانی کلیدی و مقالات در این همایش مورد بحث و گفت وگو قرار می‌گیرد موضوع موتورهای مجهز به سامانه پرخوران (توربوشارژ) است که در واقع این موتورها نسل جدید موتورهای احتراقی هستند که آلایندگی و مصرف کمتری نسبت به موتورهای کنونی دارند.

حاجی علی محمدی گفت: در این همایش که انجمن علمی موتور ایران با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت برگزار کننده آن است، مباحث راهبردی صنعت خودرو و قوای محرکه، مباحث علمی و آخرین فناوری‌ها در حوزه موتورهای درون سوز و نفت توسط سخنرانان کلیدی خارجی آکادمیک و صنعتی از دانشگاه برونل انگلیس و شرکت‌هایی همچون بوش، FEV، AVL و هانیول که جزو پیشروترین شرکت ها در زمینه طراحی موتور و قطعه‌سازی در دنیا هستند، ارائه خواهد شد.

ایران خودرو سرمایه گذاری فناوری نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر