کد خبر: 240488 A

نفرات برگزیده و شایسته تقدیر نخستین جشنواره شعر استانی خاتم(ص) تا خاتم(عج) مشخص شدند.

مسوول برگزاری این جشنواره در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس داوری صورت گرفته توسط اساتید شعر استان تهران طی ساعت های متوالی، اسامی برگزیدگان و شایستگان تقدیر مشخص و در اختیار خبرنگاران قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، مهرداد مجتهدی گفت: داوری جشنواره با ساعت ها کار مداوم اعضا هیات علمی در دو مرحله انجام گردید و از بین شعرهای راه یافته به مرحله نهایی آثار برگزیده و شایسته تقدیر توسط هیات داوران انتخاب شدند.

این پیشکسوت شعر ورامین ادامه داد: کیفیت بالای شعرهای ارسال شده به جشنواره موجب تلاش مستمر و دقت نظر داوران گردید که با توجه به استانی بودن جشنواره و محدودیت انتخاب چه بسیار اشعاری ارزشمندی که به مرحله بعدی راه پیدا نکرد اما درخور سپاس خواهد بود.

مسوول برگزاری این جشنواره افزود: از میان آثار رسیده ۲۲ شعر بعنوان برگزیده و شایسته تقدیر معرفی شده اند که امروز و از ساعت ۳۰/۱۴ در محل سالن اجتماعات دانشکده کشاورزی ورامین از آنان تقدیر می‌شود.

وی گفت: در بخش شعرهای آیینی با محوریت حضرت محمد(ص) که با عنوان پیام آوران صلح و دوستی معرفی شده بود، میثم داوودی، حسن اسحاقی و عارفه دهقانی هر سه از تهران عنوانهای اول تا سوم را از آن خود کردند.

مجتهدی ادامه داد: سعید دشتی از قرچک، نصرت ا… بیگی درباغی و مصطفی توفیقی از تهران نیز رتبه های اول تا سوم محوریت حضرت مهدی(عج) با عنوان مهدویت و انتظار را به خود اختصاص دادند.

این شاعر پیشکسوت اظهار داشت: سه شاعر تهرانی با عنوانهای محمد حسن جمشیدی، سید مسعود هاشمی و علیرضا رجب زاده در بخش محور آئینی با عنوان از نبوت تا امامت به مقامهای اول تا سوم دست یافتند.

مسوول برگزاری این جشنواره گفت: نازنین زینب جنیدی از پیشوا، نگار رضایی از ورامین و عسل محمد بیک از قرچک نیز در قسمت شعر کودک با عنوان شعر مهدویت و انتظار از دیدگاه کودک و نوجوان به ترتیب به مقام اول تا سوم نایل آمدند.

مجتهدی سپس به ۱۰ شاعر شایسته تقدیر اشاره داشت و اظهار کرد: سید حبیب جبیب پور، علی سلیمانی، سجاد سعید نژاد، مهدی علیزاده، مهدی شصتی کریمی، رضا زربانویی، آلاله جنیدی، زهرا ابومعاش، زهرا حسینی و مریم اخلاقی از مناطق مختلف استان تهران بعنوان شایستگان تقدیر معرفی شدند.

وی در پایان گفت: در این مراسم در نظر گرفته شده است از چهار پیشکسوت شعر ورامین همچون اکبر بختیاری، طاهره ده پایینی، اکبر شیرازی و کاوه شصتی به جهت خدمات شایسته آنان در بعد هنر و ترویج شعر ناب ایران زمین تقدیر بعمل آید.

استان تهران ایران حضرت محمد زمین زهرا سالن اجتماعات شعر کشاورزی کودک و نوجوان مهدویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر