کد خبر: 227964 A

از این رو پایش آب چاه‌ها و روان آب‌های شهری سرریز شده به کانال‌های منطقه و استفاده مجدد از آن‌ها در بخش فضای سبز و زراعی این منطقه جنوبی در دستور کار حوزمعاونت امورشهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ قرار دارد.

با شروع فصل بارندگی بیش از ۷۰ درصد آب‌های سطحی تهران به سمت منطقه ۲۰جاری می‌شود که این موضوع علاوه بر افزایش معضلات زیست محیطی، بار سنگینی را به حوزه خدمات شهری شهرداری منطقه تحمیل می‌کند.

به گزارش ایلنا، از این رو پایش آب چاه‌ها و روان آب‌های شهری سرریز شده به کانال‌های منطقه و استفاده مجدد از آن‌ها در بخش فضای سبز و زراعی این منطقه جنوبی در دستور کار حوزمعاونت امورشهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ قرار دارد.

«سعید شیرازی»، معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ با بیان این مطلب گفت: در راستای پایش آلاینده‌های احتمالی زیست محیطی اعم از آب، هوا، صوت و… برآورد میزان آلاینده‌های آب چاه‌ها و روان آب‌های مصرفی در بخش فضای سبز و زمین‌های زراعی پیرامون شهرری با مشارکت پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف در قالب طرح تحقیقی پژوهشی آغاز شده است.

شیرازی با اشاره به اینکه شناسایی منابع آلاینده زیست محیطی از اولویت‌های مدیریت شهری منطقه ۲۰ است، افزود: ۷۰ درصد آب‌های سطحی شهر تهران به این منطقه جنوبی سرازیر می‌شود که به منظور استفاده بهینه از این منبع عظیم انرژی، پس از پایش و تعیین میزان آلاینده‌ها، سیستم تصفیه فاضلاب و پس آب‌های شهر تهران در محل مناسبی نصب خواهد شد تا علاوه بر رفع آلودگی‌های زیست محیطی، حجم آب‌های سالم مصرفی در بخش زراعی و فضای سبز افزایش یابد.

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه با اجرای طرح نصب سیستم‌های تصفیه روان آب‌های سطحی شهر تهران روزانه ۵ هزار مترمکعب آب تصفیه شده و سالم استحصال می‌شود، اظهار داشت: افزایش دریچه‌های زباله گیر در کانال‌های جمع آوری آب‌های سطحی از دیگر اقداماتی است که به زودی انجام خواهد شد ولی مشارکت شهروندان در عدم تخلیه زباله‌های شهری و حفظ موارد زیست محیطی از مهم‌ترین عواملی است که نقش بسزایی در کاهش هزینه‌های تحمیلی مدیریت شهری خواهد داشت.

انرژی دانشگاه صنعتی شریف زباله زمین زیست محیطی شهر تهران شهرداری فضای سبز کاهش هزینه معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر