کد خبر: 1052210 A

با برپایی برنامه پلاک ققنوس انجام شد؛

مدیر عامل بنیاد فرهنگی بین المللی صبح قریب از فعالیت جهادی این بنیاد جهت کمک به محرومان سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از بنیاد فرهنگی صبح قریب، ناصر مولایی مدیر عامل بنیاد فرهنگی بین المللی صبح قریب در حاشیه برنامه پلاک ققنوس و یادواره فرماندهان شهید اسفند ماه و تکریم و تجلیل از خانواده شهدا که در محل همایش‌های موزه دفاع مقدس انجام شد، اظهار داشت: موضوعات فرهنگی طیف وسیعی را به خود اختصاص می دهند و بر این اساس این بنیاد به موضوعات فرهنگی در حوزه‌های مختلف از جمله سبک زندگی، سیاست و حتی تولید می پردازد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰  تلاش می‌کنیم که با هماهنگی وزارت کشور دفاتر بنیاد فرهنگی صبح قریب را افزایش و در ۳۱ استان این دفاتر را راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: خدمات جهادی از طریق این دفاتر به ویژه در مناطق محروم برای کمک به محرومان و مستضعفان انجام می‌گیرد و این بنیاد می‌تواند به عبارتی در محروم زدایی نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

6cedc2ec-fbdb-4ee9-9fef-89f1b7af7ddd

این دکترای تاریخ اسلام با بیان اینکه ارتقای سطح فرهنگ ایثار و شهادت و توجه به بعد بینشی دفاع مقدس از رویکردهای بنیاد بین المللی صبح قریب است، گفت: خدا محوری و ولایت مداری از جمله ابعاد و محورهای بعد بینشی دفاع مقدس است.

با اشاره به اینکه برنامه پلاک ققنوس و یادواره فرماندهان شهید اسفندماه به یاد فرماندهان شهیدی که در اسفندماه به شهادت رسیده اند، مانند شهید باکری، شهید همت، شهید خرازی، شهید کریمی، شهید امینی فر و شهید کاظم رستگار برگزار شده است، افزود: تکریم خانواده شهدا باید هرچه بیشتر به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود و شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های آنها بر گردن همه مردم ایران حق دارند.

مولایی خاطرنشان کرد: بنا داریم که در دوره‌های مختلف یادواره‌های مشابهی را برگزار کنیم از جمله اینکه در بهار ۱۴۰۰ به مناسبت آزادسازی خرمشهر و در مهر به مناسبت هفته دفاع مقدس یاد و خاطره فرماندهان شهید را گرامی داریم.

گفتنی است، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، احسان فخری زاده فرزند شهید محسن فخری زاده و دیگر مسئولین در برنامه‌ یادواره فرماندهان شهید اسفنده ماه با هدف اهمیت تکریم و تجلیل از خانواده شهدا به ایراد سخنرانی پرداختند.

خانواده دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام فرهنگ ایثار و شهادت وزارت کشور موزه دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر