کد خبر: 1035709 A

فوق تخصص جراحی پلاستیک مطرح کرد:

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در مورد انجام جراحی‌های زیرزمینی زیبایی در شرایط کرونا هشدار داد و گفت: اینگونه اعمال جراحی نه تنها سبب شیوع کرونا می‌شوند بلکه عوارض جبران‌ناپذیر را در افراد به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، دکتر حمیدرضا فتحی فوق تخصص جراحی پلاستیک و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره اعمال زیبایی در شرایط کرونا اظهار داشت: در کشور ما افرادی از گروه‌های مختلف پزشکی که آموزش‌های لازم را در زمینه جراحی زیبایی ندیده اند مبادرت به انجام جراحی‌های زیبایی می‌کنند که این موضوع می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را برای بیماران به همراه داشته باشد.

وی افزود: این در حالی است که تنها حدود ۳۵۰ نفر فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در کشور وجود دارد که همه این جراحان مطابق دستور العمل‌های صادره از سوی وزارت متبوع در شرایط همه گیری کرونا ، تمام مراقبت های پیشگیری از ابتلا به کرونا قبل، حین و بعد از اعمال جراحی را مدنظر قرار می‌دهند و پروتکل‌ها توسط آنها به صورت کامل رعایت می‌شود.

دبیر انجمن فوق تخصصی جراحان پلاستیک و زیبایی ادامه داد: در حال حاضر فوق تخصص‌های جراحی پلاستیک از اعمال جراحی ترکیبی (چند عمل همزمان) و همچنین از انجام عمل‌های طولانی به شدت پرهیز می‌کنند.

دکتر فتحی خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر افرادی با عنوان جراحی زیبایی اقدام به جراحی در سطح کشور می‌کنند و نه تنها پروتکل های بهداشتی توسط آنها رعایت نمی‌شود بلکه به دلیل اینکه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند و دوره‌های مربوطه در مدت زمان لازم را طی نکرده‌اند، جراحی آنها خطرآفرین است و متاسفانه مکررا شاهد بروز صدمات جبران ناپذیری از سوی آنها به مراجعین هستیم.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ضمن هشدار در مورد انجام جراحی‌های زیرزمینی در شرایط کرونایی خاطرنشان کرد: انجام جراحی‌های زیبایی در همه کشورهای دنیا در شرایط کرونا افزایش یافته که دور کاری ها و در خانه ماندن از عوامل آن است چرا که افراد دوره استراحت و بهبودی عمل را در منزل سپری می‌کنند. البته شرایط در کشور ما متفاوت است و در ایران نه تنها افزایش نیافته بلکه کمتر هم شده است.

جراحی جراحی پلاستیک دانشگاه علوم پزشکی تهران زیبایی دور کاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر