کد خبر: 1000216 A

به صورت مجازی انجام می شود؛

چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد نیز همانند سال های گذشته، با حضور و مشارکت ارزنده تمامی صاحبنظران و فعالان حوزه های مرتبط در سطح ملی و بین المللی در تاریخ 13 تا 16 آذر به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، دکتر محمدتقی جغتایی رئیس چهاردهمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد گفت : در این کنگره شاهد ارائه سخنرانی ها، پانل های تخصصی، مقالات و سایر تولیدات علمی در رشته ها و موضوعات مختلف در حوزه های علوم پایه، بالینی خواهیم بود.

وی گفت : این کنگره فرصت مغتنمی است تا اساتید، صاحبنظران، اندیشمندان، پژوهشگران و دست اندرکاران، در سطح ملی و بین المللی، نقطه نظرات ارزشمند و تجارب گرانقدر خویش را در تمامی موضوعات زیر درحوزه پیشگیری، درمان و توانبخشی اعتیاد به اشتراک بگذارند.

جغتایی افزود : کنگره دانش اعتیاد که از سال 1385 راه اندازی شد، از جمله اولین نشست‌هایی بود که به طیف گسترده ای از علوم اعتیاد از مکانیسم های پایه تا سیاستگزاری ها و مسائل اجتماعی در ایران پرداخته است.

این کنگره طی دهه گذشته به بزرگترین رویداد علمی در کشور و بزرگترین رویداد منطقه تبدیل شده است.

رئیس کنگره ادامه داد : چهاردهمین کنگره دانش اعتیاد مفتخر است که برای اولین بار در تاریخ خود به انجمن بین المللی طب اعتیاد پیوسته است و اولین نشست منطقه ای آسیایی در این زمینه را ایجاد کرده است که همراه کنگره و به صورت همزمان برگزار خواهد شد. وی افزود : محور ویژه کنگره امسال " فاصله بین علم و عمل: سازگاری با نیازهای نوظهور" است.

به دلیل بحران کرونا کنگره امسال به صورت مجازی برگزار می شود. همچنین در کنگره پیش رو،  یک برنامه ویژه به زبان انگلیسی در موضوعات پیشرفته دانش اعتیاد توسط سخنرانان شناخته شده از سراسر جهان برای مخاطبان بین المللی ارائه خواهد شد.

این رویداد فرصتی عالی برای کارشناسان و درمانگران خواهد بود تا به طور مؤثر، به منظور ارتقای سطح سلامت جامعه و کنترل و کاهش استفاده مواد مخدر، دانش خود را به روز کنند.

وی به محورهای این کنگره اشاره کرد و افزود: پیشگیری، درمان و بازتوانی، کاهش آسیب، معنویت و کاهش تقاضای مواد، حمایت های اجتماعی و کاهش تقاضای مواد، سرمایه اجتماعی، مشارکت و مسئولیت مدنی و کاهش تقاضای مواد, قانونگذاری و سیاستگذاری در کنترل و کاهش اعتیاد، آموزش در اعتیاد، توانمندسازی و جامعه پذیری بهبودیافتگان، رفتارهای اعتیادی، مددکاری اجتماعی و مدیریت مورد درد کترل و کاهش اعتیاد, روانشناسی و اعتیاد، جامعه شناسی و اعتیاد، رفتارهای جنسی در مصرف مواد، اختلالات همراه روانپزشکی در اعتیاد ، مشکلات جسمی در مصرف مواد، پرستاری اعتیاد، درمان و بازتوانی در اعتیاد، مصرف الکل و عوارض آن، اعتیاد در گروههای خاص، اعتیاد و ابعاد فرهنگی، ارزیابی آزمایشگاهی و سنجش مواد ، اعتیاد و مسائل اجتماعی، اعتیاد و مسائل قانونی، روان درمانی های اعتیاد، اعتیاد در کودکان و نوجوانان، ژنتیک و اپی ژنتیک ، اعتیاد در زنان ، ابعاد شناختی اعتیاد ، بیولوژی  اعتیاد ، رفتارهای اعتیادی، کاهش آسیب، سیاست ها و برنامه ها در کاهش تقاضا از محورهای کنگره امسال است.

اعتیاد درمان سرمایه کودکان و نوجوانان منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر