کد خبر: 194893 A

علی اکبر قدیانی؛ مدیر انتشارات «برف»:

قطع شدن یارانه کاغذ هم خوب بود و هم بد. فکر می‌کردیم که اگر یارانه قطع شود به دولت برمی‌گردد اما این یارانه‌ها تبدیل به بن شد و در اختیار کارمندها و دانشجوها قرار گرفت که ۵۰درصد این بن‌ها برای خرید کتاب خرج نمی‌شوند.

براساس آمار نشر کتاب در تیرماه سال ۱۳۹۳ در حوزه کودک، انتشارات «برف» با ۵۵ عنوان کتاب منتشره در صدر ناشران کودک قرار گرفت. از این تعداد هر ۵۵ عنوان تجدیدچاپی هستند.

علی اکبر قدیانی؛ مدیر انتشارات «برف» به خبرنگار ایلنا گفت: انتشارات برف یک نشر خصوصی است و از هزینه‌های شخصی اداره می‌شود و از سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: نشر برف عنوان‌های متفاوتی از شعر و داستان، الفبای فارسی، آموزشی و انگلیسی را شامل می‌شود و در کنار این کتاب‌ها سی دی‌های آموزشی زبان و تخته‌های وایت برد نیز تولید می‌کند که پرفروش‌ترین آنها در حال حاضر کتاب‌های آموزشی طراحی و نقاشی است و البته داستان و شعر نیز در پرفروش‌ها قرار دارند.

قدیانی در پاسخ به دلیل موفقیت این انتشارات گفت: قیمت کتاب‌ها پایین است و ما موضوعات مورد نظر خود را در قالب شعر و داستان سفارش می‌دهیم.

وی اضافه کرد: ما داستان‌هایی را منتشر می‌کنیم که پیام آموزشی داشته باشد، این نکته برای ما اهمیت فراوانی دارد و کتاب‌های ما در ماهنامه رشد نیز معرفی و پیشنهاد می‌شود.

مدیر انتشارات برف گفت: ما با سلیقه‌ی بچه‌ها در نمایشگاه کتاب آشنا می‌شویم و نیازهای آنها را مدنظر قرار می‌دهیم.

قدیانی درباره یارانه کاغذ گفت: قطع شدن یارانه کاغذ هم خوب بود و هم بد. فکر می‌کردیم که اگر یارانه قطع شود به دولت برمی‌گردد اما این یارانه‌ها تبدیل به بن شد و در اختیار کارمندها و دانشجوها قرار گرفت که ۵۰درصد این بن‌ها برای خرید کتاب خرج نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی نشرها هر قیمتی که می‌خواهند برای کتاب می‌زنند و بازار نیز اینگونه آشفته می‌شود، اگر دولت یارانه کاغذ را قطع کرده باید قیمت‌ها را کنترل کند.

قدیانی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم نباید به هرکسی که تجربه‌ای برای کار نشر ندارد مجوز دهد. افرادی که تجربه ندارند و وارد بازار نشر کتاب می‌شوند از روی بی‌تجربگی دچار زیان مالی می‌شوند و می‌خواهند این زیان را از طریق بالا بردن قیمت کتاب جبران کنند.

علی اکبر قدیانی؛ مدیر انتشارات «برف» نشر برف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر