کد خبر: 169979 A

علی جنتی در پاسخ به خبرنگارانی که از اعتمادسازی در حوزه مجوزها پرسیدند‎؛ گفت:

ما براساس ضوابط قانونی کتبی را که در حال و گذشته به اداره کتاب ارائه شده است مورد بررسی قرار می‌دهیم اگر با ضوابط قانونی نشر منطبق باشند؛ مجوز می‌گیرند در غیر این صورت نمی‌توان به آنها مجوزی داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز(چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت) در حاشیه‌‌ی اختتامیه‌ی هشتمین جشنواره شعر فجر در جمع خبرنگاران مدت کوتاهی توقف کرد و به چند سوال جواب داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ علی جنتی در پاسخ به این سئوال که برخی رسانه‌ها برای جشنواره شعر فجر حاشیه‌سازی کرده‌اند، ‌ نظر شما درباره این حاشیه‌ها چه بود، گفت: من فرصت بررسی این رسانه‌ها را چندان نداشتم اما جشنواره خوبی برگزار شد و تلاش بر این بود که از همه سلیقه‌ها استفاده شود ممکن است باتوجه به برخی از سلیقه‌ها مواضع مختلفی نسبت به جشنواره گرفته شود.

وی همچنین در پاسخ به خبرنگار دیگری که گفت «برخی کتاب‌ها که از دوره‌های گذشته در اداره کتاب منتظر مجوز مانده‌اند، همچنان بدون مجوز و در انتظار به سر می‌برند، شاید ارائه مجوز به این کتاب‌ها بتواند به اعتمادسازی بیشتر کمک کند.» جواب داد: من نمی‌فهمم اعتمادسازی بیشتر یعنی چه؟ ما براساس ضوابط قانونی کتبی را که در حال و گذشته به اداره کتاب ارائه شده است مورد بررسی قرار می‌دهیم اگر با ضوابط قانونی نشر منطبق باشند؛ مجوز می‌گیرند در غیر این صورت نمی‌توان به آنها مجوزی داد.

وزیر ارشاد همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا قرار است سازمان سینمایی از وزارت ارشاد جدا شود، گفت: این مسئله صحت ندارد.

علی جنتی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اتفاقات اخیر پیش آمده برای بنیاد ادبیات داستانی و مشکل ساختمان اجاره‌ای این بنیاد، گفت: بنده از این موضوع اطلاعات چندانی ندارم درباره موضوعاتی بپرسید که از آن باخبر هستم.

ادبیات جشنواره شعر فجر رسانه علی جنتی فرهنگ و ارشاد اسلامی وزارت ارشاد پاسخ قانونی مجوز اعتمادسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر