کد خبر: 140151 A

اجرای نمایش‌نامه «محمود استادمحمد» در تماشاخانه سه نقطه؛

نمایش «فریدون» تنها از یک بازیگر زن در اجرا بهره می‌برد که در واقع ذهنیت شخصیت فریدون در متن " شب بیست و یکم " را به نمایش می‌گذارد.

ایلنا: نمایش «فریدون» با اقتباس از نمایش‌نامه " شب بیست و یکم " نوشته محمود استاد محمد از ۱۳ بهمن در تماشاخانه سه نقطه روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایلنا، این نمایش ۴۵ دقیقه‌ای نوشته مشترک " آتنا تندرو " و " محمدمهدی رضایی " با کارگردانی مهدی رضایی به تحلیل روان ملتهب و پریشان فریدون که یکی از شخصیت‌های نمایش «شب بیست و یکم»، اثر ماندگار محمود استاد محمد است می‌پردازد.

" شب بیست و یکم " داستان دو جوان معتاد به هرویین را روایت می‌کند که به حکم پدرشان محبوس و مجبور به ترک اعتیاد شده‌اند.

این نمایش ۶ شخصیت مرد و فضایی کاملاً رئالیستی دارد، اما نگاه نویسندگان و کارگردان اثر به فضای ذهنی بعد از قصه‌ی هولناک نمایش‌نامه استاد معطوف است.

برای رسیدن به این منظور تنها یک بازیگر زن(آتنا تندرو) در اجرا حضور دارد که در واقع ذهنیت شخصیت نمایش‌نامه را به نمایش می‌گذارد. کارگردان در این نمایش از صداپیشگان، جلوه‌های صوتی و نورپردازی در جهت فرمالیستی و فرا واقع گرا ساختن اثر استفاده می‌کند.

علاقمندان می‌توانند برای تماشای این اثر نمایشی و کسب اطلاعات بیشتر با تماشاخانه سه نقطه به شماره تلفن ۸۸۹۵۲۴۴۰ تماس بگیرند.

محمود استادمحمد شب بیست و یکم محمدمهدی رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر