کد خبر: 999610 A

حزب رفاه ملی افغانستان در رابطه با حمله راکتی به کابل بیانیه‌ای صادر کرده است.

به گزارش ایلنا، حزب رفاه ملی افغانستان در رابطه با حمله راکتی به کابل بیانیه‌ای صادر کرده است. متن این بیانیه بدین شرح است: 

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

حزب رفاه ملی افغانستان حمله وحشیانه و راکت باران مردم بی‌دفاع کابل توسط عمال کشورهای خارجی را محکوم می‌نماید و آن را جنایت آشکار علیه دولت و ملت افغانستان می‌داند.

مردم و آگاهان امور همه می‌دانند این عمل جنایتکارانه توسط گروه تروریست طالبان و به دستور پاکستان و آمریکا انجام گرفته است، قرائن و شواهد حاکی از آن است که در پشت تمام این جنایت‌های تروریستی سازمان آی‌اس‌ای پاکستان  و سیا آمریکا قرار دارد‌؛ مردم شریف افغانستان بدانند تا نظامیان بیگانه و اجنبی در افغانستان باشد وضعیت کشور تغییر نمی‌کند، صلح و ثبات به وجود نمی‌آید و این جنایت‌ها و کشتار مردم بی‌دفاع همچنان ادامه دارد.

حزب رفاه ملی افغانستان باور دارد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با اعمال سیاست‌های غلط، غیر منطقی و عجولانه خود در افغانستان و کشورهای منطقه و شکست انتخاباتی ۲۰۲۰ در پایان حکومتش می‌خواهد تقاص آن را از دولت و ملت‌های افغانستان و کشورهای منطقه بگیرد.

حزب رفاه ملی افغانستان معتقد است پاکستانی‌ها همسایه خوبی برای افغانستان نیست، ضمن نقض آشکار حسن همجواری و در پشت هر ملاقات و دیدار سران و مقامات پاکستان از افغانستان یک دسیسه و توطئه نهفته است ما به حکومت پاکستان هشدار می‌دهیم بیش از این روابط حسنه دو ملت مسلمان، برادر و همسایه را با اقدامات جنایتکارانه و تروریستی و حرکات به ظاهر‌دوستانه که همراه با دروغ و فریب است مخدوش نسازد، صبر مردم ما هم حد و اندازه‌ای دارد.

والسلام 

حزب رفاه ملی افغانستان

یکشنبه دوم قوس ۱۳۹۹ برابر با ۲۲ نوامبر ۲۰۲۰

و ۷ ربیع الثانی ۱۴۴۲ هجری قمری»

 

افغانستان طالبان دونالد ترامپ حزب رفاه ملی افغانستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر