کد خبر: 998418 A

الیوت آبرامز:

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران که کشورش در سیاست‌های خود در قبال ایران دچار انزوای شدیدی شده است، در مصاحبه با «الشرق‌الاوسط» مدعی شد که کشورهای اروپایی هم خواستار تمدید بندهای غروب، در توافق هسته‌ای با ایران هستند.

به گزارش ایلنا، «الیوت آبرامز»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران که کشورش در سیاست‌های خود در قبال ایران دچار انزوای شدیدی شده است، در مصاحبه با «الشرق‌الاوسط» مدعی شد که کشورهای اروپایی هم خواستار تمدید بندهای غروب، در توافق هسته‌ای با ایران هستند.

آبرامز افزود که ممکن است متحدان اروپایی ما خواستار بازگشت واشنگتن به برجام باشند ولی خودشان هم می‌خواهند از این توافق فراتر بروند.

وی در خصوص برنامه احتمالی دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا برای بازگشت به برجام، گفت که این روند پیچیده است و به آسانی فشار دادن یک کلید برق نیست. برای من روشن نیست که بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران چگونه ممکن است طی حتی چند ماه محقق شود.

این مقام آمریکایی همچنین در خصوص لغو تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا، گفت که برخی از تحریم‌های ما علیه ایران مربوط به برنامه هسته‌ای این کشور است ولی برخی دیگر ماهیت حقوق بشری یا ضدتروریستی دارند.

آبرامز در ادامه یاوه‌سرایی‌های خود گفت: «دشوار می‌توان تصور کرد که یک رئیس‌جمهوری بخواهد همه این تحریم‌ها را در شرایطی که نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم همچنان ادامه دارد، لغو کند».

وی همچنین با رد برخی گمانه‌ها مبنی بر این‌که دولت ترامپ به دنبال جنگ با ایران است، گفت که واشنگتن به دنبال درگیری جدید در منطقه خاورمیانه نیست.

 

 

 

الیوت آبرامز بندهای غروب در برجام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر