کد خبر: 998400 A

مدیر کل شرکت داروسازی بایون‌تک:

مدیرکل شرکت داروسازی بایون‌تک آلمان گفت که واکسنی که به تازگی توسط متخصصان این شرکت و با مشارکت فایزر، غول صنعت داروسازی ایالات متحده برای مقابله با بیماری کووید۱۹ ساخته به احتمال زیاد تا پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «اوگور شاهین» مدیرکل شرکت داروسازی بایون‌تک آلمان گفت که واکسنی که به تازگی توسط متخصصان این شرکت و با مشارکت فایزر، غول صنعت داروسازی ایالات متحده برای مقابله با بیماری کووید۱۹ ساخته به احتمال زیاد تا پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه می‌شود.

بنیان‌گذار ترک‌تبار شرکت بایون‌تک آلمان در گفت‌وگویی با خبرگزاری فرانسه پیش‌بینی کرد که تا پیش از سال جدید میلادی مرحله صدور مجوز و نیز توزیع این واکسن در ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا نهایی و اجرایی شود.

مدیر کل شرکت بایون‌تک با اشاره به این نکته که درخواست صدور مجوز واکسن تولید شده به صورت مشترک با فایزر روز جمعه به سازمان دارو و غذای آمریکا ارائه می‌شود، تصریح کرد: «این شانس وجود دارد که ما بتوانیم همین امسال مجوز واکسن در ایالات متحده، اروپا و یا در هر دو منطقه یاد شده را دریافت کنیم».

اوگور شاهین در ادامه یادآور شد که بسیار محتمل است که بتوان کار تحویل و توزیع واکسن را از ماه دسامبر آغاز کرد. این سخنان در حالی مطرح شده که شرکت فایزر که در این پروژه با بایون‌تک همکاری دارد به تازگی از درخواست مجوز واکسن تولیدی با ۹۵ درصد کارایی خبر داده است.

بایون‌تک به همراه فایزر نخستین شرکت‌های داروسازی در جهان بودند که از پیشرفت‌ چشمگیر و کارایی بیش از ۹۰ درصدی پروژه مشترک تولید واکسن کرونای خود خبر دادند.

کمیسیون اروپا پس از آن اعلام کرد که عقد قرارداد با دو شرکت بایون‌تک و فایزر را برای خرید ۳۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا تصویب کرده است.

این پیشرفت علمی در حالی بدست آمده که بسیاری از شرکت‌‌ها و موسسات علمی و دانشگاهی در کشورهای مختلف همزمان مشغول طی مراحل نهایی آزمایش‌های بالینی به روی دیگر پروژه‌های تولید واکسن کرونا هستند.

شرکت داروسازی بایون‌تک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر