کد خبر: 997481 A

شماری از قانونگذاران دموکرات آمریکایی در نامه‌ای به دولت این کشور، خواستار تسهیل تحریم‌ها علیه ایران و کشورهای دیگر شدند.

به گزارش ایلنا، نشریه «فارین پالسی» گزارش داد که شماری از قانونگذاران دموکرات آمریکایی در نامه‌ای به دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، خواستار تسهیل تحریم‌ها علیه ایران و کشورهای دیگر شدند.

بر اساس این گزارش، قانون‌گذاران دموکرات‌های کنگره در برابر طرح دولت ترامپ برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران و کشورهای رقیب آمریکا مقاومت کرده و از وی خواستند تا از خود انعطاف نشان دادهد.

این قانون‌گذاران با اشاره به وضعیت شیوع کرونا، از دولت ترامپ خواسته‌اند اجازه دهد کمک‌هایی برای مقابله با کرونا به این کشورها فرستاده شود.

«خسوس گارسیا»، «الیزابت وارن» و قانون‌گذار دموکرات دیگر طی نامه‌ای به «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا خواستار صدور مجوز موقت جهانی برای ارسال کیت‌های آزمایش کرونا و تجهیزات حفاظتی شدند.

در این نامه تاکید شده است که ممنوعیت یا کاهش ارسال تجهیزات پزشکی، نه تنها موجب واکنش نشان دادن موثر به شیوع این ویروس در سراسر جهان نمی‌شود، بلکه با منافع ملی آمریکا نیز هم‌سو نخواهد بود.

 

 

انتهای پیام/
تحریم‌های آمریکا علیه ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر