سرخط خبرها:
کد خبر: 997325 A

ریاض المالکی:

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که با انتخاب نامزد دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دریچه فرصت‌ها گشوده شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «ریاض المالکی»، وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست مطبوعاتی با «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان در برلین تاکید کرد که با انتخاب «جو بایدن»، به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا دریچه فرصت‌ها باز شده است.

مالکی گفت: مردم فلسطین می‌خواهند با دولت جدید آمریکا برای لغو تصمیمات «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری فعلی این کشور علیه فلسطین گفت‌و‌گو کنند.

وی افزود: «ما فلسطینی‌ها از سیاست‌های ترامپ از انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس و به رسمیت شناخت این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل و بسته شدن دفتر سازمان آزادی‌بخش در واشنگتن گرفته تا قطع حمایت مالی از فلسطین و بسیاری تصمیمات دیگر رنج بردیم.»

المالکی تاکید کرد که دولت ترامپ جانبداری خود از اسرائیل علیه مردم فلسطین را ثابت کرد و ما اکنون با روی کار آمدن دولت جدید امیدوار به ایجاد تغییراتی هستیم.

وی گفت: «با انتخاب بایدن فرصت‌هایی به وجود می‌آید‌ که ما می‌خواهیم از آن‌ها برای گشودن صفحه جدید استفاده کنیم.»

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه افزود: «می‌خواهیم با دولت جدید درباره از سرگیری فعالیت‌ها و لغو همه این تصمیمات گفت‌و‌گو کنیم.»

 

انتخابات ریاست جمهوری پایتخت دولت فلسطین شهرک سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر