کد خبر: 996961 A

مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته؛

مخالفت رهبر جمهوری‌خواهان سنا با کاهش نظامیان آمریکایی در عراق و افغانستان، استقرار جدیدترین رادارهای دوربرد در شمال روسیه و حمله شهرک‌نشینان صهیونیست به نمایندگان کشورهای اروپایی در جنوب قدس از جمله مهم‌ترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است.

به گزارش ایلنا، رئیس‌جمهوری روسیه طی تماسی تلفنی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کرد.

- مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که انتقال مسالمت‌آمیز قدرت را در این کشور ممکن خواهد کرد.

- شهرک‌نشینان اشغالگر صهیونیست نمایندگان کشورهای اروپایی را در جریان بازدید از شهرک صهیونیست‌نشین «گعفات هامتوس» در جنوب نابلس مورد حمله قرار داده و علیه آنها تظاهرات کردند.

- حریم هوایی شمال روسیه و قطب شمال توسط جدیدترین رادارهای دوربرد «نیبا – ام» بسته می‌شود.

- پنتاگون انتظار دارد رئیس‌جمهوری آمریکا طی روزهای آینده فرمان کاهش شمار زیادی از نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان و عراق را صادر کند.

- وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر به پاریس با رئیس‌جمهوری فرانسه درباره شماری از مسائل مهم بین‌المللی از جمله ایران رایزنی کرد.

- نشریه «فارین پالسی» از تصمیم رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا برای معرفی انصارالله یمن به عنوان گروه تروریستی، طی چند هفته باقی‌مانده از دولت وی خبر داد.

- رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در سنای آمریکا در واکنش به برخی گزارش‌ها در خصوص احتمال کاهش نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان، با آن مخالفت کرد.

- روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش داد که رئیس‌جمهوری آمریکا پنج‌شنبه هفته گذشته امکان حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران را بررسی کرده است.

- شبکه خبری «سی‌ان‌ان» نامه محرمانه‌ای از وزیر دفاع برکنار شده آمریکا منتشر کرد که وی آن در خصوص خروج بیشتر نیروهای آمریکا از افغانستان هشدار می‌دهد.

- رئیس‌جمهوری آمریکا طی پیامی توئیتری مدعی دستیابی به پیروزی بزرگ در ایالت نوادا شد.

 

افغانستان بنیامین نتانیاهو کرونا میچ مک‌کانل دونالد ترامپ امانوئل ماکرون مارک اسپر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر