کد خبر: 994285 A

بشار اسد:

رئیس‌جمهوری سوریه تاکید کرد که رژیم های غربی به رهبری آمریکا شرایط ساختگی برای بیرون راندن مردم از سوریه ایجاد کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا، «بشار اسد»، رئیس‌جمهوری سوریه امروز -‌چهارشنب- در مراسم آغاز کنفرانس بین‌المللی بازگشت آوارگان تاکید کرد که در مقابل اقدام برخی از کشورها به میزبانی از آوارگان سوری بر اساس مبانی و ارزش‌های انسانی و اخلاقی برخی کشورهای دیگر این موضوع را به برگه‌ای سیاسی تبدیل کرده و از آن برای باج‌خواهی از دولت سوریه استفاده کردند. 

وی افزود که این کشورها به جای فراهم کردن شرایط برای بازگشت آوارگان به کشور خود  آن‌ها را برای بقا در این کشورها با توسل به زور و اغوا و فریب تحت فشار قرار دادند. 

اسد افزود: «البته این جای تعجب نیست چرا که این دولت‌ها با تمام توان تلاش کردند که تروریسم را در سوریه گسترش دهند و نتیجه آن کشته شدن صدها هزار نفر از فرزندان کشور و آوارگی میلیون ها نفر بود. خودداری آنان از شرکت در این کنفرانس که هدف آن بازگشت آورگان است، گواه این ادعاست.» 

اسد تاکید کرد که تحریم‌های اقتصادی و غیر‌قانونی آمریکا و متحدانش، مانعی در مسیر تلاش نهادهای سوری است که به دنبال احیا و بازسازی ویرانه‌های برجای مانده از حملات تروریسم هستند.

وی تاکید کرد که آوارگان سوری امروز بیش از هر زمان دیگری خواهان بازگشت به کشور هستند زیرا نمی‌خواهند برگه‌ای سیاسی در فهرست سرمایه‌گذاری‌های سیاسی‌ یا به دست رژیم‌های حامی تروریسم باشند. 

 

 

بشار اسد موضوع آوارگان رژیم های غربی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر