کد خبر: 993144 A

نخست‌وزیر عراق پس از نیمه ماه جاری دومین سفر منطقه‌ای خود را به کشورهای حوزه خلیج فارس انجام می‌دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از العربی الجدید، قرار است که «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق نیمه ماه جاری سفر منطقه‌ای به کشورهای حوزه خلیج فارس انجام دهد که به نوبه خود دومین سفر منطقه‌ای وی پس از سفر به کشورهای اروپایی به شمار می‌رود.

همه سفرهای الکاظمی با هدف جذب حمایت خارجی در دو پرونده اقتصادی و امنیتی و نیز کمک به عراق برای عبور از بحران بهداشتی موجود در سایه پاندمی کرونا صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی نخستین مقصد سفر الکامی خواهد بود و طی آن چندیدن توافق‌نامه اقتصادی و سرمایه‌گذاری مهم و نیز توافق‌نامه‌های همکاری امنیتی و اطلاعاتی در ریاض امضا خواهد شد.

پس از عربستان نیز کویت میزبان الکاظمی خواهد بود و این دیدار بر پرونده‌ها و موضوعات مشترک و نیز عرض تبریک به امیر جدید این کشور متمرکز خواهد بود.

قرار بود نخست‌وزیر عراق بیستم ماه جولای به ریاض سفر کند که این دیدار به دلیل بیماری «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه سعودی به تعویق افتاد.

یک هیئت اقتصادی سعودی نیز در حال حاضر در بغداد به سر می‌برد و خبرگزاری عربستان هدف این سفر را زمینه‌سازی برای دیدار الکاظمی با ولیعهد سعودی عنوان کرده است.

 

 

مصطفی الکاظمی سفر منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر