سرخط خبرها:
کد خبر: 992929 A

اکسیوس:

پایگاه خبری «اکسیوس» گزارش داد که دولت فعلی آمریکا طی ۱۰ هفته‌ای که از عمر آن باقی مانده در صدد تشدید محدودیت‌ها و اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران است.

به گزارش ایلنا، پایگاه خبری «اکسیوس» و شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش دادند که دولت فعلی آمریکا طی ۱۰ هفته‌ای که از عمر آن باقی مانده در صدد تشدید محدودیت‌ها و اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران است.

بر اساس این گزارش، این تحریم‌های جدید در نتیجه همکاری آمریکا با رژیم صهیونیستی و چند کشور حاشیه خلیج فارس تنظیم شده است.

«الیوت آبرامز» نماینده دولت آمریکا در امور ایران نیز در همین راستا روز یکشنبه وارد سرزمین‌های اشغالی شد تا با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «مئیر بن شبات» مشاور امنیت این رژیم با محوریت طرح تحریم‌های ایران گفت‌وگو کند.

وی همچنین روز دوشنبه برنامه دیدار با «بنی گانتز» وزیر جنگ و «گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی را در دستور کار دارد و قرار است در همین خصوص با آنها رایزنی کند.

اکسیوس به نقل از دو منبع اسرائیلی گزارش داد که آبرامز در یک نشست محرمانه توجیهی گفته است که دولت ترامپ تا ۲۰ ژانویه که روز ادای سوگند رئیس‌جمهوری جدید آمریکا است، به طور پیوسته تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال می‌کند.

بر اساس این گزارش، دولت ترامپ و رژیم صهیونیستی در صدد سنگ‌اندازی در مسیر دولت آینده آمریکا به برجام هستند و تحریم‌های جدید به گونه‌ای طراحی شده که در صورت بازگشت دولت بعدی آمریکا به برجام نیز قابل لغو نباشد.

در ادامه آمده است که دونالد ترامپ طی هفته‌های اخیر، با تشویق و همکاری بخشی از دستگاه دیپلماسی و امنیتی اسرائیل فهرستی از اشخاص ایرانی را به عنوان «بانک هدف» برای این تحریم‌ها تهیه کرده است.

 

 

تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر