کد خبر: 992609 A

رئیس ستاد ارتش بریتانیا نسبت به خطر وقوع جنگ جهانی سوم در سایه تنش‌های موجود جهان هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری روسیا الیوم، «نیک کارتر» رئیس ستاد مشترک ارتش بریتانیا هشدار داد که وضعیت عدم اطمینان و اضطراب حاکم بر جهان به دنبال بحران اقتصادی ناشی از بیماری همه‌گیر کرونا نسبت به شعله‌ور شدن یک جنگ جهانی جدید تهدید می‌کند.

کارتر به مناسبت بزرگداشت قربانیان درگیری‌های مسلحانه تاکید کرد که هرگونه تشدید تنش‌های منطقه‌ای یا محاسبات اشتباه ممکن است در نهایت منجر به یک درگیری گسترده شود.

رئیس ستاد ارتش بریتانیا گفت که جهان در حال حاضر به مکانی پر از ابهام و نگرانی شدید بزرگ تبدیل شده و تشدید رقابت در جهان یکی از ویژگی‌های زمانه ما گشته است.

وی ادامه داد: «به اعتقاد من خطر واقعی در حال حاضر تنشی است که با توجه به بسیاری از درگیری‌های منطقه‌ای موجود منجر به محاسبه اشتباه می‌شود.»

کارتر در پاسخ به این پرسش که آیا واقعا خطر جنگ جهانی دیگری وجود دارد یا خیر  افزود: «من می‌گویم این یک خطر حقیقی است و ما باید از این تهدیدها آگاه باشیم.»

وی با تاکید بر لزوم حفظ یاد قربانیان جنگ‌های پیشین به عنوان پیشگیری از ارتکاب اشتباهات گذشته گفت که فراموش کردن وحشت جنگ‌های گذشته ممکن است عده‌ای را به این باور سوق دهد که جنگ‌افروزی یک تصمیم منطقی است.

 

بریتانیا جنگ جهانی سوم نیک کارتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر