کد خبر: 990773 A

دونالد ترامپ:

رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سخنرانی کرد و گفت که از مردم این کشور تشکر می‌کند.

به گزارش ایلنا، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید سخنرانی کرد. 

وی گفت که احتمالا در پنسیلوانیا با اختلاف زیاد برنده خواهیم شد.

ترامپ ادامه داد: «در آریزونا هم وضعیت خوبی داریم. من مطمئن هستم که داریم پیروز می‌شویم. فردی که مدعی پیروزی می‌شد، اکنون دیگر چنین نظری ندارد.»

وی افزود: «ما ۶۰۰ هزار رای در پنسیلوانیا جلو هستیم. بحث حتی بر سر نزدیک بودن هم نیست. امکان ندارد که آن‌ها به ما برسند. اکنون داریم به بخش‌هایی از پنسیلوانیا نزدیک می‌شویم که از ما خوش‌شان می‌آید».

ترامپ ادامه داد: «ما نیازی به تمامی ایالت‌های باقی‌مانده نداریم. چندی پیش با فرماندار تگزاس حرف زدم و او پیروزی در این ایالت را به من تبریک گفت. ما در بسیاری ایالت‌ها برنده شدیم. آن‌ها می‌دانستند که نمی‌توانند پیروز شوند».

رئیس‌جمهوری افزود: «ما انتخابات را برده‌ایم».

وی در ادامه گفت:‌ «فلوریدا پیروزی بزرگی بود. تگزاس و اوهایو هم همینطور. عاشق اهایو هستم. نزدیک به ۵۰۰ هزار رای برتری. در کارولینای جنوبی هم چنین بود. ناگهان همه‌چیز متوقف شد. این یک تقلب و مایه شرمساری بود. ما آماده پیروزی انتخابات بودیم و در انتخابات هم پیروز شدیم».

ترامپ با انتقاد از تاخیر در شمارش آرا گفت: «این یک تقلب گسترده است. برای همین به دیوان عالی خواهیم و رفت و خواستار توقف خوانش آرا خواهیم شد. لحظه غم‌انگیزی است. تا جایی که به من مربوط است، پیروز شده‌ایم».

سخنرانی ترامپ در حالی برگزار شد که بسیاری از افراد حاضر، از ماسک استفاده نکرده بودند.

جو بایدن دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر