کد خبر: 990308 A

جو بایدن:

کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با اشاره به انتخابات پیش رو اعلام کرد که رئیس‌جمهوری فعلی را اخراج خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از هیل، «جو بایدن» کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به انتقادهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور از «آنتونی فائوچی» رئیس مرکز مبارزه با آلرژی و بیماری‌های عفونی این کشور واکنش نشان داد.

وی در پاسخ به سخنان ترامپ در خصوص اخراج فائوچی، گفت: «پیشنهاد بهتری دارم. من را انتخاب کنید، من فائوچی را استخدام کرده و ترامپ را اخراج می‌کنم».

«جاد دیر» سخنگوی کاخ سفید پیش از این از سخنان رئیس مرکز مبارزه با آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در خصوص نحوه مدیریت رئیس‌جمهوری این کشور در مدیریت بحران کرونا انتقاد کرده و آن را غیرقابل قبول و هنجارشکنانه خواند.

فائوچی پیش از این در پاسخ به پرسش «واشنگتن پست» درباره تفاوت رویکرد دونالد ترامپ با رقیب دموکراتش گفته بود که جو بایدن مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا را «از منظر بهداشت عمومی جدی گرفته است».

وی همچنین گفت که دونالد ترامپ به این بحران از منظر دیگری نگاه می‌کند که «شامل راه انداختن اقتصاد و بازگشایی کشور است».

فائوچی در این مصاحبه اوضاع عمومی به لحاظ انتشار ویروس کرونا در پاییز و زمستان را بد دانست و خواستار «تغییرات سریع» در سیاست‌های بهداشت عمومی و رفتار مردم شد.

جو بایدن دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر