کد خبر: 986764 A

نتایج یک تحقیق مستقل نشان داد که میزان رای‌گیری زودهنگام یا پستی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سوم نوامبر بیش از میزان سال ۲۰۱۶ است.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، نتایج یک تحقیق مستقل که روز گذشته -یکشنبه- منتشر شد، نشان داد که میزان رای‌گیری زود‌هنگام یا پستی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که قرار است در تاریخ سوم نوامبر برگزار شود، از میزان رای‌گیری چهار سال پیش در سال ۲۰۱۶ بیشتر است.

پروژه انتخابات آمریکا که یک مرکز مطالعاتی در دانشگاه فلوریدا است، ۹ روز پیش از رای‌گیری  اعلام کرد که تا روز یکشنبه‌، بیش از ۵۹ میلیون نفر رای داده‌اند.

افزایش شمار رای‌دهندگان از طریق پست به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا‌ یا نگرانی از احتمال درگیری انتخاباتی بین «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا و «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات است. 

دموکرات‌ها که به رای‌گیری زودهنگام تشویق می‌کنند، تا کنون در تعداد آرا پیشی داشته‌اند اما مشخص نیست که آیا این می‌تواند به عنوان نشانه‌ای برای نتیجه نهایی انتخابات در نظر گرفته شود.

از سوی دیگر، ترامپ و جمهوری‌خواهان معتقدند که رای‌گیری از طریق پست ممکن است زمینه را برای تقلب فراهم کند و انتظار می‌رود بسیاری از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه در سوم نوامبر روز انتخابات رای دهند.

آمریکا جو بایدن دونالد ترامپ انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر