کد خبر: 984511 A

اسرائیل و امارات ‌توافق‌های دو‌جانبه‌ای را در فرودگاه «بن گوریون» در ارتباط با سفر هوایی و سفر بدون ویزا و حمایت از سرمایه گذاری بین دو طرف امضا کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، اسرائیل و امارات امروز- ‌سه‌شنبه- توافق‌های دو‌جانبه‌ای را در فرودگاه «بن گوریون» در ارتباط با سفر هوایی و سفر بدون ویزا و حمایت از سرمایه‌گذاری بین دو طرف امضا کردند.

هیئت اسرائیلی امروز در قالب دیدار رسمی وارد سرزمین‌های اشغالی شد تا در زمینه سرمایه‌گذاری، تجارت و تکنولوژی بحث و گفت‌و‌گو کنند.  

نمایندگان دو طرف این توافق‌ها را در فرودگان بن گوریون در نزدیکی تل آویو با حضور «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، «استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا و «عبید حمید الطایر»، وزیر امور دارایی امارات امضا کردند.

از مهم ترین اسناد امضا شده بین اسرائیل و امارات توافی تسهیل پروازها بین دو طرف بوده و قرار است طی هفته‌های آتی ده‌ها پرواز منظم توسط همواپیماهای مسافری و باری هر هفته بین اسرائیل و امارات آغاز شود.

این توافق همچنین به شرکت‌های هواپیمایی اسرائیل و خارجی اجازه پرواز از اسرائیل به خاور دور و استرالیا را از طریق امارات را می‌دهد و به این ترتیب مدت زمان این پروازها و به تبع، هزینه بلیط‌های هواپیمایی نیز به طور قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد .

در این سفر همچنین شهروندان امارات و ساکنان سرزمین‌های اشغالی از دریافت ویزا برای ورود به هر دو سرزمین معاف شده‌اند.

ن

توافق اسرائیل امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر